Jaki system monitoringu BCS wybrać?

Na rynku istnieje tak ogromny wybór urządzeń rejestrujących o różnym stopniu zaawansowania czy zróżnicowanych parametrach, że ich wybór nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Może zająć bardzo wiele czasu, a i tak nie będziemy mieć pewności, że podjęliśmy dobrą decyzję.

Dlatego by wybrać najbardziej odpowiedni system monitoringu BCS najlepiej zasięgnąć porady fachowca. Z pomocą przychodzą specjaliści ze sklepu Montersi.pl oferujący switche PoE do monitoringu IP – https://www.montersi.pl/switche-poe-do-monitoringu

 

Cechy dobrego monitoringu

Po pierwsze dobry system monitoringu powinien mieć wysoką jakość obrazu. Na tyle dobrą, by można było na nagraniu zobaczyć ze szczegółami obiekt lub osobę. Większość modeli jest wyposażona w rozdzielczość HD i takie właśnie rozwiązanie warto wybierać, ponieważ jest to dziś standardowe rozwiązanie. Po drugie cechą monitoringu, która może zachęcić do kupna, to duża ilość funkcji, prosta obsługa oraz adekwatna cena. Istotnym aspektem przy wyborze jest także to, by system miał możliwość rozbudowy o nowsze rozwiązania, które usprawnią i podniosą w przyszłości jakość jego pracy.

System BCS Point to rozwiązanie, które nie jest zbyt popularne, ale z pewnością spełnia wszystkie powyższe cechy. Warto zwrócić na niego uwagę – jest naprawdę dobry! Jego niekwestionowane zalety to wbudowane kamery, które gwarantują dobre nagrania wideo. To też przystępna cena, która nie przeraża swoją wysokością oraz niezwykle łatwa i praktyczna obsługa. Posiada on wiele pozytywnych cech, które postaramy się przybliżyć poniżej.

Oprogramowanie do zarządzania monitoringiem – BCS Manager

To, co wyróżnia ten system monitoringu i jest jego ogromną zaletą, to możliwość kontrolowania go za pomocą specjalnego systemu do zarządzania monitoringiem. Automatyczny interfejs użytkownika pozwala na niezwykle łatwą zmianę zadań oraz konfigurację alarmów. System jest odpowiedni do zastosowania go na większych powierzchniach, w dużych obiektach – to wszystko dzięki opcji wielomonitorowej. Co ciekawe – można do niego podłączyć aż do stu innych urządzeń! Pozwoli to na stworzenie centrum sterowania. Obraz wyświetlany jest w kartach D1. Po zwiększeniu karty wzrasta również jej rozdzielczość.

Można powiedzieć, że BCS Manager to nieskończona ilość funkcji. Kolejną z nich jest możliwość połączenia ze sobą innych (także tych starszych) urządzeń BCS. Użytkownik może także dokupić do zestawu rejestrator NVR oraz kamery IP. Pozwoli to na zwiększenie kontroli. Tworzymy wtedy zaawansowany system, w którym wszystkie urządzenia pracują we współpracy ze sobą. To zaskakujące, ile możliwości daje BCS Manager. Warto z nich korzystać i uzupełniać system w coraz nowsze rozwiązania.

Warto zadać sobie pytanie czy ten system monitoringu zda egzamin w bardzo dużych obiektach lub na rozległych terenach, jak osiedle mieszkaniowe. Tu zaproponowalibyśmy zastosowanie systemu, który będzie w stanie pracować z jeszcze większą ilością kanałów, dodatkowo użyje zapasowych interfejsów sieciowych. Dzięki dodatkowemu zasilaczowi jest pod stałym zasilaniem. Pozwoli to na nieprzerwaną pracę nawet podczas awarii lub nagłej utraty zasilania. Istnieje także funkcja wyposażenia go w kartę SD, na których będą zapisywały się dane. Nie będzie już obawy o ich utratę.

Czy warto?

Z pewnością warto zdecydować się i zakupić system monitoringu BCS Point. Posiada wiele zalet i do tego przystępną, adekwatną do jakości cenę. Sprawdzi się w wielu sytuacjach, ponieważ jest najlepszym rozwiązaniem do standardowych obiektów. Tak jak wspominaliśmy na początku – na rynku istnieje wiele modeli, ale ten zdecydowanie jest na prowadzeniu. Zachęcamy do zainteresowania się systemem monitoringu BCS Point.

Jaki system monitoringu BCS wybrać? 1

Systemy monitoringu BCS dostępne są w sklepie internetowym Montersi.pl – https://www.montersi.pl/wsparcie/dystrybutor-bcs/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry