Szkolenia IT a zarządzanie usługami informatycznymi w organizacji

Efektywne zarządzanie usługami informatycznymi nie jest prostym zadaniem. Tego rodzaju działania wymagają wiedzy czysto technicznej, jak i wypracowania odpowiedniego modelu współpracy z dostawcami albo podwykonawcami oprogramowania oraz usług informatycznych. Z pomocą przychodzą profesjonalne szkolenia IT, które można wdrażać zarówno w firmach zajmujących się tworzeniem oprogramowania czy web developingiem, jak i w organizacjach, które nie należą do sektora IT.

Szkolenia IT a zarządzanie usługami informatycznymi w organizacji 1

Szkolenia IT jako sposób na zdobycie wiedzy o zarządzaniu usługami informatycznymi

Szkolenia IT, które mają na celu naukę zarządzania szeroko rozumianymi projektami informatycznymi, nie są obecnie niczym niespotykanym. Branża IT jako pierwsza odkryła korzyści płynące chociażby ze stosowania Scrum, czy też – w szerszej perspektywie – z metodyki AgilePM®. Game developerzy, agencje interaktywne, software house’y – w każdym z tych miejsc znajdziemy dzisiaj specjalistów pracujących w oparciu o zwinne metodyki.

Okazuje się jednak, że obecnie w każdej dużej albo nawet średniej firmie, organizacji lub instytucji, powinien być ktoś, kto posiada kompetencje z zakresu zarządzania projektami informatycznymi.

Przede wszystkim dlatego, że w wielu organizacjach korzysta się dzisiaj z rozbudowanych systemów ERP oraz zaawansowanego oprogramowania specjalistycznego, wymagającego regularnych testów i działań konserwacyjnych. Do tego często dochodzi mniej lub bardziej udana współpraca z dostawcami rozwiązań informatycznych oraz usług sieciowych. Ktoś również powinien dbać o poprawne działanie witryny organizacji, sklepu internetowego (jeżeli istnieje), a także prowadzić regularne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Nic zatem dziwnego, że zarządzanie usługami informatycznymi jest dzisiaj bardzo pożądaną umiejętnością. Szkolenia IT, oferowane przez Inprogress, są doskonałym sposobem na nabycie takich właśnie umiejętności. Zarówno przez managerów zatrudnionych w branży IT, jak i poza nią – na przykład w e-commerce lub organizacjach usługowych.

Szkolenia IT w Inprogress – nie tylko dla programistów

Korzyści płynące ze stosowania metodyki AgilePM® czy systemu kwalifikacji oprogramowania ISTQB® są znane w sektorze IT od dawna. Tym niemniej osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności z zakresu zarządzania usługamiIT , powinny zwrócić szczególną uwagę na dwie grupy szkoleń w Inprogress. Są to:

  • ITIL® 4 – to zbiór dobrych praktyk dotyczących zarządzania usługami IT. Dzięki stosowaniu reguł ITIL® 4 organizacje których działania są wspierane przez nowoczesne technologie będą mogły efektywniej zarządzać usługami. Znajomość zasad ITIL® 4 pomaga również zarządzaniu pracą oraz zasobami, priorytetyzowaniu zadań itp. To po prostu kompendium wiedzy dla managerów oraz Team Leaderów pracujących w branży IT lub zajmujących się zarządzaniem usługami informatycznymi w swoich organizacjach.
  • DevOps – w ogromnym uproszczeniu jest to metodyka zarządzania projektem stworzona dla informatyków oraz programistów. Specjalista DevOps zajmuje się nie tylko administrowaniem pracą zespołów tworzących oprogramowanie, ale może również czynnie uczestniczyć w pisaniu kodu. Znajomość reguł programowania jest w tym przypadku równie ważna, co umiejętność zarządzania zespołem. Co więcej, DevOps Engineer może być swego rodzaju łącznikiem pomiędzy twórcami kodu a działem operacyjnym, wdrażającym nowo powstałe rozwiązania. DevOps to bardzo interesująca metodyka, do której przekonuje się coraz większa liczba managerów.

Dzięki Inprogress masz możliwość skorzystania ze szkoleń dotyczących powyższych metodyk. Zapraszamy!

ITIL® jest zarejestrowanym znakiem handlowym należącym do AXELOS Limited i używanym za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone. Swirl logo™ jest znakiem handlowym należącym do AXELOS Limited i używanymi za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
APMG International jest znakiem handlowym należącym do APM Group Ltd. AgilePM® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Agile Business Consortium Limited w Wielkiej Brytanii. Wszelkie prawa zastrzeżone. APMG International AgilePM I Swirl Device logo są znakami towarowymi należącymi do APM Group Limited, używane za zgodą APM Group Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ISTQB® jest zastrzeżonym znakiem towarowym

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry