Tablet – wymierająca technologia?

Przez kilka lat po premierze iPada w 2010 roku wydawało się, że mamy do czynienia z prawdziwą gorączką złota. W zasadzie każda firma produkująca komputery osobiste i telefony wypuściła na rynek co najmniej jeden model. Czasy się jednak zmieniają i wygląda na to, że zapotrzebowanie na tablety gwałtownie spada. Czy słusznie? Może jednak potrzebujesz tabletu?

Powody, dla których warto kupić tablet

Pomimo wielu ograniczeń, jakie ma technologia tabletów, istnieje kilka powodów, dla których powinieneś się zastanowić nad jego kupnem.  Oto kilka z nich:

Tablet – wymierająca technologia? 1Doskonałe urządzenie dla dzieci: tablety są idealnym pierwszym urządzeniem dla dzieci zbyt małych na smartfon i komputer z prawdziwego zdarzenia. Istnieje ogromny ekosystem przyjaznych dzieciom aplikacji mobilnych i gier na Androida i iOS, a interfejsy tych dwóch mobilnych systemów operacyjnych są tak proste, że nawet maluch może je opanować. Rodzice preferujący ekosystem Apple mogą rozważyć kupno iPada mini, natomiast ci, dla których cena gra istotną rolę, mogą wybrać jeden z miliona tańszych modeli obsługiwanych przez system Android.

Do czytania: Jeśli chcesz mieć większy ekran do czytania książek, najlepszym wyborem może być niedrogi tablet 7- lub 8-calowy. Wprawdzie wiele moli książkowych preferuje dedykowane czytniki e-booków, ale tablety mogą być używane także do surfowania w Internecie, grania w gry lub przesiadywania w mediach społecznościowych w czasie, kiedy akurat nie czytasz. Małe tablety są najlepszym wyborem do czytania komiksów i powieści graficznych, ponieważ oferują pełny kolor.

Rozrywka w czasie podróży: Niezależnie od tego, czy wybierasz się w podróż dookoła świata, czy jedziesz w delegacje, ważne jest, by nie nudzić się w czasie podróży. Dzięki tabletowi możesz oglądać filmy lub nadrobić zaległości w swoich ulubionych programach telewizyjnych. Chociaż wszystko to możesz robić też na smartfonie, to jednak przy oglądaniu filmów czy seriali większy ekran robi ogromną różnicę. Dodatkowo, używając w podróży tabletu, oszczędzasz baterię telefonu.

Rysowanie na dużym ekranie i robienie notatek: jeśli musisz sporządzać dokładne notatki, wypełniać formularze albo wykonać rysunek, możesz użyć tabletu 11- lub 12-calowego, jak na przykład iPad Pro, który ma wymarzone do tego celu narzędzia. Tego typu tablet to jednak spory wydatek. Niestety, tanie tablety nieszczególnie nadają się do tworzenia wykresów czy wysokiej jakości rysunków.

Tablet – kupić, czy nie?

Mimo że popularność tabletów maleje, wciąż istnieją powody do tego, by je kupować. I chociaż  sprzedaż tabletów spada, wciąż pozostaje na dość wysokim poziomie. Posiadanie tabletu może się okazać w kilku sytuacjach bardzo przydatne, dlatego zastanów się, czy i Ty nie powinieneś zostać dumnym posiadaczem jednego z tych urządzeń.

Zapraszamy na stronę sklepu iSpot.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry