TAXE – Nowy wymiar księgowości internetowej www.taxe.pl

System TAXE, opracowany z myślą o przedsiębiorcach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, stanowi alternatywę dla zarówno obecnych na rynku systemów księgowości internetowej, jak również dla biur rachunkowych, prowadzących rachunki swoich klientów, bez użycia elektronicznych kanałów komunikacji.

Głównym celem towarzyszącym pracom nad projektem, było stworzenie systemu łączącego w sobie zalety księgowości internetowej oraz księgowości prowadzonej przez biura rachunkowe, jednocześnie eliminując wady występujące w tych rozwiązaniach. W wyniku tych działań powstała usługa TAXE, umożliwiająca prowadzenie spraw księgowych firmy przez biuro rachunkowe, używając wyłącznie elektronicznych kanałów komunikacji i przekazywania dokumentów, zachowując przy tym prawną i ubezpieczoną odpowiedzialność biura rachunkowego, księgującego dokumenty.

W skład zestawu TAXE wchodzi autorska aplikacja – komunikator internetowy TAXE Communicator, działający na zasadzie podobnej do innych dostępnych na rynku komunikatorów, wyposażony w dodatkowe funkcje, m.in. moduł wystawiania faktur VAT lub rachunków (dla osób nie będących płatnikiem VAT), bazy kontrahentów, bazy towarów i usług, moduł rejestrów, moduł raportowania oraz przede wszystkim moduł przesyłania dokumentów do biura rachunkowego.

Drugim elementem zestawu, jest sprzęt skanujący oraz zintegrowany z nim moduł skanowania, wbudowany w komunikator TAXE. Domyślnie oferowanym urządzeniem jest skaner Plustek M12 – umożliwiający przesłanie dokumentu do biura rachunkowego.

Miesięczne deklaracje podatkowe oraz ZUS są przesyłane do odpowiednich urzędów przez biuro rachunkowe. Obowiązkiem klienta – poza regularnym przesyłaniem elektronicznych kopii dokumentów do biura – jest opłacenie podatków i składek. W tym celu system TAXE, przed każdym okresem rozliczeniowym generuje specjalny raport, który informuje podatnika o kwotach podatków i składek do zapłaty, z podaniem docelowych instytucji oraz właściwych numerów kont bankowych.

Jest to bardzo dobry produkt przeznaczony do obsługi podatkowo-księgowej firm, będącej wytworem współpracy informatyków i księgowych. TAXE ułatwi życie i obniży znacznie koszty księgowe osobom samozatrudniającym się, a w przyszłości także mikroprzedsiębiorcom. Dzięki temu, że oryginały dokumentów pozostają cały czas u ich właściciela, ma on do nich stały dostęp, a ryzyko związane z ich przesyłaniem jest minimalne. Nie bez znaczenia jest fakt, że klient nie musi ruszać się z domu, żeby w pełni korzystać z komfortu, jaki daje obsługa firmy przez profesjonalne, koncesjonowane biuro rachunkowe. Dokumenty może dostarczać w każdej chwili i o każdej porze dnia i nocy. – mówi Jerzy Dygas, właściciel Biura Rachunkowego TAXTAR, Prezes Zarządu Centrum Rozwoju Technologii Multimedialnych VIRES Sp. z o.o.

Do dyspozycji klienta są konsultanci, zarówno od spraw podatkowo-finansowych, jak również obsługa techniczna, służąca swoją pomocą przy użytkowaniu oprogramowania TAXE.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry