Jaki telefon wybrać do oferty na kartę?

Choćbyśmy dbali o nasze telefony najlepiej jak potrafimy i nie używali ich przesadnie często lub zbyt intensywnie i tak w końcu przyjdzie czas na ich wymianę. Po upływie gwarancji wiele z nich nie funkcjonuje już prawidłowo, a koszty naprawy często dorównują kosztom zakupu nowego modelu. Wcześniej czy później stajemy zatem przed koniecznością wyboru kolejnego telefonu, co z biegiem czasu może nam się wydawać coraz trudniejsze ze względu na szybki rozwój nowych technologii i dużą konkurencję na rynku. Spróbujmy się wspólnie zastanowić, jaki telefon na kartę wybrać i na co zwrócić uwagę przeglądając różne oferty.

Jaki model najlepiej pasuje do oferty na kartę?

Jaki telefon wybrać do oferty na kartę? 1Producenci telefonów komórkowych nie robią różnicy między modelami ze względu na ofertę, z jakiej będą korzystać ich użytkownicy. Tak więc dostępne w sprzedaży telefony mogą być wykorzystywane zarówno do umów abonenckich jak i do ofert na kartę. Wszystko zależy od rodzaju karty SIM, jaki trafi do środka urządzenia, a te poza parametrami ustawień wewnętrznych niczym nie różnią się od siebie na zewnątrz. Starter do telefonu na kartę ma dokładnie takie same wymiary jak karta chipowa wręczana nam po wykupieniu abonamentu w sieci. Wybór modelu telefonu będzie zależał zatem od naszych potrzeb i możliwości finansowych, a nie od rodzaju usługi wykupionej u operatora. Wobec szerokiej dostępności różnych modeli, warto skupić się na tych funkcjach, które będą dla nas najważniejsze.

 • jakość wyświetlacza – jeśli zamierzamy oglądać filmiki albo grać w gry na naszym smartfonie lepiej zawczasu zadbać o szerokokątny wyświetlacz w dobrej rozdzielczości. Niektóre marki posiadają własne technologie wyświetlania, które podnoszą jakość obrazu, takie jak HD IPS w Alcatelu lub FWVGA w Huawei i LG;
 • dobry aparat – dziś dla większości z nas telefon zastępuje cyfrowy aparat, stąd warto zadbać o jego parametry, takie jak ilość pikseli, bo ona decyduje o jakości robionych nim zdjęć;
 • sprawny system operacyjny – niezawodne funkcjonowanie telefonu na kartę bez zacinania się i niepotrzebnych przerw zapewnimy sobie przez zaawansowany technologicznie procesor, taki jak Android 4.4,2, Android 5.1, Windows Phone 8.1, Android KitKat, Android 6.0 Marshmallow i inne;
 • pojemna pamięć wewnętrzna – od ilości GB zależy jak wiele informacji, danych, plików ze zdjęciami i filmami będziemy w stanie przechowywać w naszym telefonie na kartę;
 • wydajna bateria- szczególnie ważna dla osób mobilnych, które będąc często w drodze nie mają możliwości doładowania telefonu o każdej porze;
 • ciekawe nowinki technologiczne – fani gadżetów elektronicznych z pewnością nie odmówią sobie wypróbowania modeli z czytnikiem linii papilarnych lub innymi tego typu dodatkowymi funkcjonalnościami.

Ile kosztuje telefon na kartę?

Oprócz właściwości każdego z modeli ważna będzie dla nas oczywiście także ich cena. Zakup konkretnego telefonu na kartę może się zamknąć już w kwocie około 150 złotych, przy czym górna granica może sięgać nawet kilku tysięcy złotych Niekiedy budżet, jakim dysponujemy, nie pozwala nam na zakup wymarzonego telefonu na kratę. Nie warto jednak rezygnować z marzeń i zawsze sprawdzić, czy przypadkiem nie są dostępne jakieś atrakcyjne promocje lub ciekawe rozwiązania finansowe. Na przykład na stronie Nju mobile, można dowiedzieć się jak obniżyć koszty zakupu wymarzonego modelu telefonu za pomocą:

 • punków Payback – w tym celu konieczna będzie rejestracja w systemie Payback, a następnie zakup telefonu z opcją zapłaty zebranymi punktami,
 • płatności na raty z PayU- cała procedura odbywa się online, a wygodny kalkulator pozwala określić wysokość rat i termin ich spłaty zależnie od naszych możliwości finansowych.

Jaką ofertę na kartę wybrać?

W ofercie każdego operatora znajdziemy co najmniej kilka opcji usług na kartę. Są one przygotowane z myślą o użytkownikach, którzy nie chcą podpisywać długoterminowych umów z telefoniami komórkowymi i cenią sobie proste oferty z jasno określonymi półkami cenowymi. Tak też rzecz ma się w Nju mobile, gdzie na obecną chwilę telefon na kartę może działać w oparciu o następujące warunki:

 1. Wszystko komórkowe miesięcznie – za cenę 29 zł miesięcznie otrzymujemy nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi, SMSy i MMSy oraz 10 GB internetu.
 2. Miesio 19 – wszystko elastycznie miesięcznie – w cenie 19 złotych mamy nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi, a dodatkowo w cenie 10 zł rozmowy z numerami stacjonarnymi, w cenie 9 zł SMSy i MMSy oraz w cenie 19 zł internet 3GB.
 3. Wszystko komórkowe dziennie – w danym dniu nie zapłacimy więcej niż 1,20 zł, a korzystać będziemy mogli z nielimitowanych rozmów z numerami komórkowymi, SMSów i MMSów oraz 250 MB internetu.
 4. Do komórkowych dziennie- – w danym dniu nie zapłacimy więcej niż 0,99 zł za nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi.

Więcej szczegółów na temat wymienionych wyżej usług znaleźć można na oficjalnej stronie operatora Nju mobile. Po zapoznaniu się z nimi dobierz do telefonu ofertę na kartę, która najbardziej Ci odpowiada i pamiętaj o konieczności zarejestrowania numeru zgodnie z obowiązującym prawem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top