Telefonia internetowa – co musisz o niej wiedzieć?

Telefonia internetowa szturmem podbija Internet i jego użytkowników. Szczególną popularnością cieszy się zwłaszcza wśród firm i przedsiębiorców, którzy na jej rzecz coraz częściej porzucają swoich dotychczasowych operatorów stacjonarnych i komórkowych. Telefonia internetowa jest bowiem tania, prosta w obsłudze oraz oferuje wysoką jakość połączeń. Co jeszcze warto wiedzieć o telefonii IP?

Jak działa telefonia internetowa i co jest potrzebne do jej obsługi?

Telefonia internetowa – co musisz o niej wiedzieć? 1Telefonia internetowa swoje działanie opiera na przesyłaniu głosu za pośrednictwem łącza internetowego. Aby móc z niej korzystać musimy mieć stałe oraz dość szybkie połączenie z Internetem. Nie jest jednak przy tym konieczny zakup specjalnego sprzętu ani oprogramowania.

Do korzystania z telefonii internetowej wystarczy bowiem komputer stacjonarny lub laptop o podstawowych parametrach wraz z zainstalowanym oprogramowaniem dostarczonym przez operatora VoIP. Podłączamy do niego słuchawki i mikrofon i już możemy dzwonić oraz odbierać połączenia. Bardziej wymagający użytkownicy mogą także kupić telefon IP, ale nie jest to konieczne. Telefonia internetowa jest prosta w instalacji oraz intuicyjna w obsłudze.

Ile kosztują połączenia w telefonii VoIP?

Koszt połączeń jest uzależniony od oferty wybranego operatora oraz pakietu, na który się zdecydujemy. Jeśli ma to dla nasz szczególne znaczenie, warto przejrzeć uważnie oferty operatorów telefonii internetowej i spośród nich wybrać tego, który oferuje dla nas najbardziej dogodne warunki. W Polsce aktualnie działa kilkunastu operatorów VoIP, jest więc z czego wybierać.

Bez względu na to, na którego operatora się zdecydujemy, korzystanie z telefonii internetowej jest o wiele tańsze niż wykorzystywanie telefonii komórkowej i stacjonarnej. Większość operatorów VoIP oferuje bowiem całkowicie bezpłatne połączenia w obrębie własnej sieci oraz tanie rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi. Do dyspozycji dostajemy także pakiety bezpłatnych minut, co znaczy, że płacimy za połączenia dopiero po ich wykorzystaniu. Korzystając z telefonii IP niewiele zapłacimy także za dzwonienie za granicę.

Jak podłączyć telefonię internetową?

Aby zacząć korzystać z rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu musimy znaleźć operatora oraz wybrać interesujący nas pakiet usług. Dostępne są zarówno podstawowe pakiety, w których znajdziemy tylko samą telefonię IP, jak i te bardziej rozbudowane. Do tej drugiej grupy należy platforma Call Flow Management, która została stworzona specjalnie z myślą o tych przedsiębiorcach, którzy chcą lepiej zadbać o organizację komunikacji głosowej w firmie oraz znacznie powiększyć jej zyski.

Po wybraniu interesującego nas pakietu wystarczy zainstalować na komputerze oprogramowanie, skonfigurować je i… to wszystko! Możemy od razu dzwonić i odbierać połączenia za pomocą telefonii internetowej.

Jaki jest czas trwania umowy z operatorem VoIP?

I tutaj także mamy dobre wieści: telefonia internetowa nie wymaga podpisania z jej operatorem umowy! Oznacza to, że korzystamy z jej dobrodziejstw tak długo, jak chcemy i w każdej chwili możemy zakończyć współpracę, bez formalności i kar umownych, do których „przyzwyczaili” nas tradycyjni operatorzy komórkowi i stacjonarni.

Telefonia internetowa jest więc świetnym wyborem, jeśli chcemy sprawdzić jej funkcjonalność oraz przekonać się, czy sprawdzi się ona w naszej sytuacji. Szczególnie wartą polecenia ofertą jest telefonia internetowa w Dzinga, gdyż oferuje możliwość bezpłatnego przetestowania działania telefonii VoIP. Jeśli więc telefonia internetowa nas interesuje, ale nie jesteśmy jeszcze w 100% do niej przekonani, mamy doskonałą okazję, aby ją wypróbować!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry