Telefonia internetowa – co musisz o niej wiedzieć?

Telefonia internetowa szturmem podbija Internet i jego użytkowników. Szczególną popularnością cieszy się zwłaszcza wśród firm i przedsiębiorców, którzy na jej rzecz coraz częściej porzucają swoich dotychczasowych operatorów stacjonarnych i komórkowych. Telefonia internetowa jest bowiem tania, prosta w obsłudze oraz oferuje wysoką jakość połączeń. Co jeszcze warto wiedzieć o telefonii IP?

Jak działa telefonia internetowa i co jest potrzebne do jej obsługi?

Telefonia internetowa – co musisz o niej wiedzieć? 1Telefonia internetowa swoje działanie opiera na przesyłaniu głosu za pośrednictwem łącza internetowego. Aby móc z niej korzystać musimy mieć stałe oraz dość szybkie połączenie z Internetem. Nie jest jednak przy tym konieczny zakup specjalnego sprzętu ani oprogramowania.

Do korzystania z telefonii internetowej wystarczy bowiem komputer stacjonarny lub laptop o podstawowych parametrach wraz z zainstalowanym oprogramowaniem dostarczonym przez operatora VoIP. Podłączamy do niego słuchawki i mikrofon i już możemy dzwonić oraz odbierać połączenia. Bardziej wymagający użytkownicy mogą także kupić telefon IP, ale nie jest to konieczne. Telefonia internetowa jest prosta w instalacji oraz intuicyjna w obsłudze.

Ile kosztują połączenia w telefonii VoIP?

Koszt połączeń jest uzależniony od oferty wybranego operatora oraz pakietu, na który się zdecydujemy. Jeśli ma to dla nasz szczególne znaczenie, warto przejrzeć uważnie oferty operatorów telefonii internetowej i spośród nich wybrać tego, który oferuje dla nas najbardziej dogodne warunki. W Polsce aktualnie działa kilkunastu operatorów VoIP, jest więc z czego wybierać.

Bez względu na to, na którego operatora się zdecydujemy, korzystanie z telefonii internetowej jest o wiele tańsze niż wykorzystywanie telefonii komórkowej i stacjonarnej. Większość operatorów VoIP oferuje bowiem całkowicie bezpłatne połączenia w obrębie własnej sieci oraz tanie rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi. Do dyspozycji dostajemy także pakiety bezpłatnych minut, co znaczy, że płacimy za połączenia dopiero po ich wykorzystaniu. Korzystając z telefonii IP niewiele zapłacimy także za dzwonienie za granicę.

Jak podłączyć telefonię internetową?

Aby zacząć korzystać z rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu musimy znaleźć operatora oraz wybrać interesujący nas pakiet usług. Dostępne są zarówno podstawowe pakiety, w których znajdziemy tylko samą telefonię IP, jak i te bardziej rozbudowane. Do tej drugiej grupy należy platforma Call Flow Management, która została stworzona specjalnie z myślą o tych przedsiębiorcach, którzy chcą lepiej zadbać o organizację komunikacji głosowej w firmie oraz znacznie powiększyć jej zyski.

Po wybraniu interesującego nas pakietu wystarczy zainstalować na komputerze oprogramowanie, skonfigurować je i… to wszystko! Możemy od razu dzwonić i odbierać połączenia za pomocą telefonii internetowej.

Jaki jest czas trwania umowy z operatorem VoIP?

I tutaj także mamy dobre wieści: telefonia internetowa nie wymaga podpisania z jej operatorem umowy! Oznacza to, że korzystamy z jej dobrodziejstw tak długo, jak chcemy i w każdej chwili możemy zakończyć współpracę, bez formalności i kar umownych, do których „przyzwyczaili” nas tradycyjni operatorzy komórkowi i stacjonarni.

Telefonia internetowa jest więc świetnym wyborem, jeśli chcemy sprawdzić jej funkcjonalność oraz przekonać się, czy sprawdzi się ona w naszej sytuacji. Szczególnie wartą polecenia ofertą jest telefonia internetowa w Dzinga, gdyż oferuje możliwość bezpłatnego przetestowania działania telefonii VoIP. Jeśli więc telefonia internetowa nas interesuje, ale nie jesteśmy jeszcze w 100% do niej przekonani, mamy doskonałą okazję, aby ją wypróbować!

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry