Digital Economy Catalog – e-Izba przygotowała katalog firm i usług e-commerce

Opublikowano: 13 kwietnia 2018. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Gdzie szukać firm, które pomogą nam zbudować i prowadzić biznes online? Którzy przedsiębiorcy e-commerce mają odpowiednie narzędzia, by nasza działalność w sieci była prowadzona profesjonalnie? To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie zarówno przedsiębiorcy zainteresowani otwarciem działalności w branży e-commerce, jak i instytucje publiczne, które szukają informacji o branży.

Dawid ZarazińskiDigital Economy Catalog – e-Izba przygotowała katalog firm i usług e-commerce

Jak Polacy robią zakupy spożywcze w sieci

Opublikowano: 9 kwietnia 2018. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Jak wynika z raportu e-Izby – “E-grocery w Polsce. Zakupy spożywcze online” – którego partnerem jest Frisco.pl,  1/3 osób, kupując żywność online, deklaruje głównie duże i planowane zakupy. Robią je przeważnie raz w miesiącu (32 proc.) lub dwa razy w miesiącu (31 proc.), czyli podobnie jak w hipermarketach – uzupełniają zapasy na cały tydzień.

Dawid ZarazińskiJak Polacy robią zakupy spożywcze w sieci

“Księga Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby” już opublikowana

Opublikowano: 13 września 2017. Kategoria: Rynek. Tagi:

“Księga Niwelowania Barier legislacyjnych e-Izby” została opracowana przez koordynatorów legislacyjnych e-Izby oraz konsultantów biznesowych z firm zrzeszonych w Izbie. Jej celem jest naświetlenie  barier prawnych hamujących rozwój e-commerce oraz e-medycyny.

Dawid Zaraziński“Księga Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby” już opublikowana

Klienci banków są coraz bardziej cyfrowi

Opublikowano: 19 lipca 2017. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Izba Gospodarki Elektronicznej po raz kolejny publikuje raport poświęcony e-finansom. Jak wynika z opracowania, korzystanie z usług bankowych deklaruje 80 proc. internautów, przy czym z klasycznego kanału zarządzania kontem bankowym, czyli wizyt w placówkach, korzysta zaledwie 28% badanych.

Dawid ZarazińskiKlienci banków są coraz bardziej cyfrowi

Izba Gospodarki Elektronicznej za handlem internetowym w niedziele

Opublikowano: 22 marca 2017. Kategoria: Rynek. Tagi:

Izba Gospodarki Elektronicznej (e-Izba) aktywnie postuluje za całkowitym wyłączeniem e-handlu spod zakazu handlu w niedzielę, z uwagi na brak uzasadnienia dla objęcia takimi ograniczeniami e-sklepów. Uruchamia właśnie kampanię pod hasłem “Jesteśmy za handlem internetowym w niedziele”.

Dawid ZarazińskiIzba Gospodarki Elektronicznej za handlem internetowym w niedziele