“Omni-commerce. Kupuję wygodnie”. Nowy raport e-Izby

Opublikowano: 16 maja 2018. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

73 proc. internautów kupuje produkty z tej samej kategorii w więcej niż jednym kanale zakupowym. Tak wynika z nowego raportu e-Izby, który jest pierwszym na rynku opracowaniem poświęconym zjawisku omnicommerce czyli zakupów wielokanałowych. Raport powstał na podstawie badania przeprowadzonego przez agencję Mobile Institute.

Dawid Zaraziński“Omni-commerce. Kupuję wygodnie”. Nowy raport e-Izby

PizzaPortal.pl z płatnościami Visa Checkout

Opublikowano: 25 września 2017. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

PizzaPortal.pl wprowadza do swojej oferty nową metodę płatności – Visa Checkout. Aby zachęcić do korzystania z nowej formy płatności, każde pierwsze zamówienie z PizzaPortal.pl opłacone z Visa Checkout nagradzane będzie rabatem w wysokości 10 zł.

Dawid ZarazińskiPizzaPortal.pl z płatnościami Visa Checkout

Skradziono nawet 1,5 mln numerów kart kredytowych

Opublikowano: 2 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W Stanach Zjednoczonych hakerzy włamali się do bazy danych firmy Global Payments i ukradli numery kart kredytowych Visa i MasterCard. Szacuje się, że w sumie w ręce przestępców dostało się 1,5 mln numerów kart kredytowych klientów.

Marta Michałek-MachniewskaSkradziono nawet 1,5 mln numerów kart kredytowych

Rozwój płatności z użyciem telefonów komórkowych w Europie

Opublikowano: 29 kwietnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Podczas zakończonej w ubiegły piątek konferencji banków członkowskich organizacji Visa Europe podsumowano prowadzone w ostatnim czasie testy płatności za pośrednictwem telefonii komórkowej. Obecnie takie programy pilotażowe są prowadzone w czterech krajach w Europie z udziałem banków, operatorów komórkowych i innych partnerów.

Hanna LaskowskaRozwój płatności z użyciem telefonów komórkowych w Europie

Nowa kampania reklamowa Visy

Opublikowano: 5 marca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , , ,

Visa Europe rozpoczęła drugi etap kampanii reklamowej „Visa – żyje się lepiej” wprowadzeniem nowego telewizyjnego spotu reklamowego. Jego fabułę stanowi zwykły dzień z życia człowieka, który płynnie i swobodnie sunie wzdłuż ulicy przemieszczając się pomiędzy punktami sprzedaży, w których używa karty Visa do zakupu rzeczy małych i dużych.

Robert ZarychtaNowa kampania reklamowa Visy

Irlandzki potentat rynku rezerwacji hotelowych online wchodzi na polski rynek

Opublikowano: 4 listopada 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , ,

Działająca od 1994 r. irlandzka firma Bookassist, zajmująca się kompleksową promocją hoteli w Internecie, wchodzi na polski rynek. Specjalnością firmy jest produkt w postaci silnika rezerwacyjnego (ang. internet booking engine (IBE)), czyli aplikacji internetowej umożliwiającej dokonywanie rezerwacji hotelowych w czasie rzeczywistym. Aplikacja ta, rozwijana przez Bookassist na wielu rynkach Europy (firma prowadzi działalność poza Irlandią także w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, …

Hanna LaskowskaIrlandzki potentat rynku rezerwacji hotelowych online wchodzi na polski rynek