VOD w NK.pl we współpracy z Kinoplex.pl

Opublikowano: 14 października 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Dzięki partnerstwu z serwisem Kinoplex.pl (Agora), portal społecznościowy NK.pl, udostępni nową usługę: oglądanie filmów w modelu video-on-demand.

Dawid ZarazińskiVOD w NK.pl we współpracy z Kinoplex.pl

Netfix jak HBO?

Opublikowano: 16 marca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Serwis Netfix prowadzi rozmowy w celu dystrybuowania na prawach wyłączności serialu Davida Finchera i Kevina Spacey. Jeśli umowa zostanie podpisana będzie to znaczące wydarzenie na rynku elektronicznej rozrywki.

Dawid ZarazińskiNetfix jak HBO?

Wypożyczysz swoje filmy z YouTube?

Opublikowano: 5 maja 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Inżynierowie YouTube opracowują technologię, która da możliwość właścicielom klipów filmowych wypożyczania ich innym użytkownikom za opłatą. Czy będzie to szansa na zarobienie dla twórców popularnych lub niszowych treści?

Dawid ZarazińskiWypożyczysz swoje filmy z YouTube?

Polscy widzowie chcą mieć władzę nad telewizją

Opublikowano: 22 października 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Polscy widzowie wyraźnie dążą do samodzielnego decydowania o treściach oglądanych w telewizji. Jako ważne i atrakcyjne postrzegają rozwiązania technologiczne, które umożliwiają im dostęp do ulubionych programów, bez konieczności dostosowywania się do ramówki telewizyjnej – wynika z badań przeprowadzonych przez PBS DGA na zlecenie platformy cyfrowej CYFRA+.

Tomasz UchańskiPolscy widzowie chcą mieć władzę nad telewizją

ipla lite dla użytkowników Mac OS i Linux

Opublikowano: 25 września 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Udostępniona została platforma telewizji internetowej ipla dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux. Pierwsza wersja ipla lite (beta) zawiera najważniejsze moduły multimedialne umożliwiając odbiór transmisji na żywo oraz dostęp do biblioteki plików VOD. Kolejne wersje ipla lite wzbogacane będą o funkcje społecznościowe znane z podstawowej wersji aplikacji. Więcej informacji oraz aplikacja ipla lite dostępna jest na stronie www.lite.ipla.pl.

Robert Zarychtaipla lite dla użytkowników Mac OS i Linux