Egzaminy do Policji nie należą do najłatwiejszych i nie każdy powinien się ich podejmować. Można powiedzieć, że są równie trudne co codzienna praca w tym zawodzie. Zanim przystąpisz do egzaminów zastanów się czy na pewno nadajesz się do pracy w tym trudnym zawodzie. Jak zostać policjantem? Jak wyglądają egzaminy? Czy uda mi się je zaliczyć?
Jak wygląda codzienna praca w Policji?
Stres, stres i jeszcze raz stres. Tak wygląda codzienna praca w Policji, która wiąże się z uczestniczeniem i reagowaniem na wiele nieprzyjemnych sytuacji. Ciągły kontakt z ludzkim nieszczęściem wywiera ogromny wpływ na psychikę. Tylko odpowiednio odporne jednostki mogą pracować w takich warunkach i nie ucierpieć na poziomie umysłowym.
Codziennie będziesz musiał podejmować decyzję, które mogą wpłynąć na życie wielu osób. Nie każdy jest na to gotowy.
Jak wygląda egzamin do policji w 2019 roku?
Egzaminy do Policji są stale modyfikowane i zmieniają zakres potrzebnej do ich zaliczenia wiedzy. Każdego roku jest bardzo wielu chętnych, którzy chcą zostać policjantami.
Aktualnie, testy do Policji dzielą się na cztery osobne etapy, które pomagają zweryfikować czy kandydata nadaje się do pracy w Policji.
- Test Sprawności Fizycznej
Szybka reakcja i wysoka sprawność fizyczna to jedne z podstawowych wymagań, które charakteryzują dobrego policjanta. Przydają się one w codziennych sytuacjach na służbie.
Kandydaci muszą zaliczyć 7 stacji z ćwiczeniami w czasie poniżej 1 minuty i 41 sekund. Im szybciej ukończą ten etapy, tym więcej punktów mogą uzyskać.
- Test Wiedzy Ogólnej
40 pytań i tylko jedna poprawna odpowiedź w każdym z nich. Zakres potrzebnej wiedzy jest dosyć szeroki i obejmuje m.in. zasady funkcjonowania państwa czy aparatu Policji.
Opracowane testy wraz z odpowiedziami znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl.
- Testy psychologiczne
Każdy kandydat zostanie poddany testom psychologicznymi, które są jednocześnie najważniejszymi i najtrudniejszymi testami w trakcie całego egzaminu do Policji.
Dzielą się na trzy etapy – test na inteligencję , test psychologiczny oraz rozmowę podsumowującą z psychologiem.
- Rozmowa kwalifikacyjna
W trakcie rozmowy zostaniesz poddany czynnikom stresogennym, które pozwolą ocenić komisji czy nadajesz się do pracy w tym zawodzie. Każdy policjant musi posiadać wysoką odporność na stres i potrafić opanować sytuację.
W ciągu kilku tygodni od zakończenia egzaminów zostają ogłoszone wyniki. Tylko kandydaci z najwyższą ilością punktów zostaną przyjęci w szeregi Policji.
Wpisy promowane
- Jak pozycjonowanie stron wspiera rozwój e-commerce?Widoczność w wynikach wyszukiwania odgrywa decydującą rolę w zwiększaniu sprzedaży online. Nawet najlepsze produkty w Twoim sklepie internetowym mogą pozostać ...
- Fotowoltaika co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć o energii słonecznej!W dobie rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, fotowoltaika staje się jednym z najczęściej wybieranych sposobów na generowanie energii elektrycznej. Zastanawiając ...
Wydarzenia
Brak PatronatówNajnowsze wpisy
- Black Week 2024: wzrost sprzedaży o ponad 20% na platformie IdoSellW 2024 roku Black Week okazał się niezwykle udanym okresem dla e-commerce, szczególnie dla sklepów korzystających z platformy IdoSell. W ...
- Notino odnotowuje wzrost zamówień o 29% podczas Black FridayNotino, największy europejski sklep internetowy z produktami w kategorii uroda i zdrowie, osiągnął historyczny sukces podczas tegorocznego Black Friday. W ...
- Nowe przepisy w zakresie komunikacji elektronicznej: Co zmieni się od listopada 2024 roku?Listopad 2024 przyniesie istotne zmiany w prawie komunikacji elektronicznej. Nowa ustawa, zwana PKE (Prawo Komunikacji Elektronicznej), wprowadza jednolite regulacje dotyczące ...
- Click to Pay w PayUClick to Pay to nowoczesne rozwiązanie płatnicze, które jest już dostępne w systemie PayU. Umożliwia ono właścicielom kart Mastercard szybkie ...
Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.