Testy do Policji – jak wyglądają poszczególne etapy egzaminu?

Egzaminy do Policji nie należą do najłatwiejszych i nie każdy powinien się ich podejmować. Można powiedzieć, że są równie trudne co codzienna praca w tym zawodzie. Zanim przystąpisz do egzaminów zastanów się czy na pewno nadajesz się do pracy w tym trudnym zawodzie. Jak zostać policjantem? Jak wyglądają egzaminy? Czy uda mi się je zaliczyć?

Testy do Policji – jak wyglądają poszczególne etapy egzaminu? 1

Jak wygląda codzienna praca w Policji?

Stres, stres i jeszcze raz stres. Tak wygląda codzienna praca w Policji, która wiąże się z uczestniczeniem i reagowaniem na wiele nieprzyjemnych sytuacji. Ciągły kontakt z ludzkim nieszczęściem wywiera ogromny wpływ na psychikę. Tylko odpowiednio odporne jednostki mogą pracować w takich warunkach i nie ucierpieć na poziomie umysłowym.

Codziennie będziesz musiał podejmować decyzję, które mogą wpłynąć na życie wielu osób. Nie każdy jest na to gotowy.

Jak wygląda egzamin do policji w 2019 roku?

Egzaminy do Policji są stale modyfikowane i zmieniają zakres potrzebnej do ich zaliczenia wiedzy. Każdego roku jest bardzo wielu chętnych, którzy chcą zostać policjantami.

Aktualnie, testy do Policji dzielą się na cztery osobne etapy, które pomagają zweryfikować czy kandydata nadaje się do pracy w Policji.

  1. Test Sprawności Fizycznej

Szybka reakcja i wysoka sprawność fizyczna to jedne z podstawowych wymagań, które charakteryzują dobrego policjanta. Przydają się one w codziennych sytuacjach na służbie.

Kandydaci muszą zaliczyć 7 stacji z ćwiczeniami w czasie poniżej 1 minuty i 41 sekund. Im szybciej ukończą ten etapy, tym więcej punktów mogą uzyskać.

  1. Test Wiedzy Ogólnej

40 pytań i tylko jedna poprawna odpowiedź w każdym z nich. Zakres potrzebnej wiedzy jest dosyć szeroki i obejmuje m.in. zasady funkcjonowania państwa czy aparatu Policji.

Opracowane testy wraz z odpowiedziami znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl.

  1. Testy psychologiczne

Każdy kandydat zostanie poddany testom psychologicznymi, które są jednocześnie najważniejszymi i najtrudniejszymi testami w trakcie całego egzaminu do Policji.

Dzielą się na trzy etapy – test na inteligencję , test psychologiczny oraz rozmowę podsumowującą z psychologiem.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

W trakcie rozmowy zostaniesz poddany czynnikom stresogennym, które pozwolą ocenić komisji czy nadajesz się do pracy w tym zawodzie. Każdy policjant musi posiadać wysoką odporność na stres i potrafić opanować sytuację.

W ciągu kilku tygodni od zakończenia egzaminów zostają ogłoszone wyniki. Tylko kandydaci z najwyższą ilością punktów zostaną przyjęci w szeregi Policji.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top