Top 10 telefonów komórkowych – grudzień 2008

Firma Vobis zaprezentowała zestawienie 10 telefonów komórkowych, które były najchętniej kupowane w sieci sklepów Vobis w grudniu 2008.

TOP 10 – grudzień 2008:

1.  HTC Touch HD HSDPA WLAN GPS
touch_hdNajnowszy telefon HTC z linii Touch – HTC Touch HD zgodnie z nazwą, cechuje przede wszystkim wysokiej jakości wyświetlacz 3,8″ – jeden z największych spośród wszystkich smartfonów na rynku. Touch HD oferuje duży ekran WVGA (Vide VGA) o rozdzielczości 480×800 px. Telefon posiada ponadto interfejs dotykowy TouchFLO 3D. Pamięć wewnętrzną urządzenia, obsługuje karty pamięci (microSD), a wbudowanej pamięci zastosowano 512MB. Komunikację zapewniają Bluetooth, WiFi oraz HSDPA do 7,2Mbps. W telefonie zainstalowano akumulator: 1350 mAh. HTC Touch HD działa w oparciu o WM 6.1 Professional, zaś napędza go procesor Qualcomm 528 MHz. Touch HD przy niewielkich wymiarach 11×6cm i niedużej wadze 146g, oferuje naprawdę spore możliwości.

2.  Nokia E66 Grey Steel HSDPA GPS
e66_09Skuteczność, elastyczność i wyrafinowana konstrukcja to definicja telefonu Nokia E66. Telefon posiada wszystko to, co potrzebne jest do pracy, rozrywki i w podróży. Wysublimowany wygląd, wypolerowane powierzchnie z nierdzewnej stali oraz charakterystyczne wykończenia robią wrażenie i zapadają w pamięć. Jednym ruchem nadgarstka można przełączyć widok pionowy i poziomy ekranu. Za pomocą Nokii E66 można również bezpieczne połączyć się z firmowym Internetem lub połączyć komputer z Internetem przy użyciu aplikacji Nokia PC Internet Access. Dzięki dostosowywanym trybom pracy i czasu wolnego, możliwe jest szybkie przełączanie zawartości ekranu głównego jednym kliknięciem. To wszystko powoduje łatwy dostęp do przydatnych funkcji, takich jak: Nokia Maps, aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 MPx, odtwarzacz muzyki czy radio FM. Zaletą telefonu jest również wbudowany odbiornik A-GPS i aplikacja Nokia Maps. Funkcja ta jest bardzo przydatna zarówno w pracy, gdy jedziemy na pilne spotkanie służbowe, jak i w czasie wolnym, gdy jesteśmy na wycieczce z rodziną czy przyjaciółmi.

3.  HP iPAQ 614c Business Navigator HSDPA GPS
hp_ipaq_614c_business_navigator_Telefon typu „smartphone” HP umożliwia mobilne korzystanie z poczty elektronicznej, usług głosowych, dostęp do kluczowych aplikacji biznesowych, ułatwiając zapracowanej kadrze stały kontakt z firmą. Użytkownicy wielofunkcyjnego urządzenia HP iPAQ 614 Business Navigator mogą rozmawiać i korzystać z Internetu na całym świecie dzięki technologii 3G HSDPA i czterozakresowej technologii komórkowej, a zintegrowana karta Wi-Fi pozwala korzystać z hotspotów i możliwości telefonii internetowej VoIP. Komputer kieszonkowy HP iPAQ 614 Business Navigator posiada łącznie 12 przycisków uruchamiających szereg funkcji. Urządzenie posiada też dotykowe kółko nawigacyjne oraz 3-kierunkowe kółko do łatwego przewijania wiadomości e-mail, powiększania i pomniejszania map lub nawigacji spośród zgromadzonych plików muzycznych i filmowych. Urządzenie iPAQ 614 Business Navigator pozwala korzystać z technologii GPS do usług lokalizacyjnych i wbudowanej aplikacji Google Maps Mobile do planowania tras. Zestaw nawigacyjny HP GPS wspomaga nawigację „zakręt po zakręcie” (turn-by-turn). Urządzenie iPAQ 614 Business Navigator jest dostępne również z oprogramowaniem nawigacyjnym HP, mapami i zestawem samochodowym jako produkt gotowy do natychmiastowej pracy. Oprogramowanie HP iPAQ Device Connect, umożliwia użytkownikom podłączenie notebooka do sieci HSDPA, pozwalając korzystać z szybkiego bezprzewodowego transferu danych. Co więcej, funkcje sterowania głosem, takie jak „Voice Reply”, pozwalają odsłuchać wiadomości e-mail i odpowiedzieć na nie ustnie. Urządzenie pracuje z systemem operacyjnym Microsoft WindowsR Mobile 6 Professional.

4.  Nokia E71 Grey Steel HSDPA GPS
e71

Płaski i wyposażony w pełną klawiaturę smartphone Nokia E71 posiada wszystko czego potrzeba by sprawnie, wydajnie i komfortowo pracować w każdym miejscu. To urządzenie mobilne gwarantuje łatwy i szybki dostęp do wiadomości, w tym do poczty służbowej i osobistej, bez komplikacji. Konfiguracja jest prosta, a dzięki specjalnemu klawiszowi do poczty i pełnej klawiaturze pisanie i wysyłanie wiadomości jest niezwykle proste. Ponadto pisanie wiadomości w ruchu ułatwiają takie funkcje jak: poprawianie błędów na bieżąco, autouzupełnianie czy lista proponowanych słów. Dzięki łączności 3G, HSDPA oraz WLAN można działać szybko, przesyłając wiadomości i przeglądając strony internetowe. Dwa ekrany główne umożliwiają wybór trybów: pracy i czasu wolnego. Aplikacja Nokia Maps i wbudowana funkcja A-GPS pozwoli dotrzeć zawsze na miejsce bez błądzenia a nawet z wyprzedzeniem.

5.  Nokia N95 8GB HSDPA WLAN GPS
nokia_n95_silverblackZachowując wszystkie najważniejsze właściwości swojego poprzednika, m.in. aparat o rozdzielczości 5 megapikseli z obiektywem firmy Carl Zeiss, wbudowany moduł GPS wraz z mapami, obsługę sieci WLAN i HSDPA oraz nowatorską rozsuwaną w 2 kierunkach obudowę, model Nokia N95 8 GB, udostępnia obecnie 8 gigabajtów wbudowanej pamięci. Urządzenie Nokia N95 8 GB jest ponadto wyposażone w nowy, jasny wyświetlacz o rozdzielczości QVGA i przekątnej 2,8 cala – jeden z największych spośród wszystkich komputerów multimedialnych – dzięki czemu oglądanie filmów wideo, przeglądanie zasobów Internetu i wyświetlanie map jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Powiększona pamięć pozwala na zapisanie do 20 godzin materiału wideo lub do 6000 utworów muzycznych.

6.   Nokia 7610 Supernova Gunmetal Black Red EDGE
nokia_7610_supernova_01To wysmukły, szykowny i kolorowy telefon rozsuwany o lustrzanej powierzchni. Dzięki Nokia 7610 Supernova, można wyróżnić się elegancją i stylem. Bezpieczeństwo telefonu zapewnia funkcja, dzięki której, przy użyciu samej karty SIM, istnieje możliwość zablokowania telefonu. Obudowa Xpress-on pozwala na zmianę koloru swojego telefonu, dostosowując go do każdej chwili i sytuacji. Na karcie pamięci mamy możliwość przechowania dużej ilości muzyki i słuchania jej, a wszystko za sprawą odtwarzacza  muzycznego.

7.  Nokia 3610 Fold Blue EDGE
3610_foldTelefon cechuje smukły kształt, eleganckie wzornictwo. Wyposażony jest on w aparat o rozdzielczości 1,3 Mpix z 6-krotnym zoomem cyfrowym. Pamięć wewnętrzna o pojemności 30 MB oraz opcjonalna karta pamięci MicroSD 4GB pozwoli pomieścić dużą ilość multimediów. Duża klawiatura, dostosowanie do naturalnego kształtu twarzy oraz wyraźny, czytelny wyświetlacz główny QVGA o przekątnej 2″, pięciokierunkowy klawisz Nokia Navi z dwoma dostosowywanymi klawiszami programowanymi, oraz klawiszami wysyłania i kończenia połączenia. Wszystko to ułatwia korzystanie z telefonu. Wbudowany odtwarzacz muzyczny, obsługujący formaty mp3, .wma, .aac, eAAC+ umożliwia słuchanie ulubionej muzyki przy użyciu przewodowego lub bezprzewodowego stereofonicznego zestawu słuchawkowego.

8.  Nokia N96 HSDPA WLAN GPS
04_nokian96Nokia N96 to mobilne centrum rozrywki, umożliwiające oglądanie ulubionych filmów,  programów telewizyjnych czy słuchania muzyki. Przeglądanie stron czy odbieranie poczty jest możliwe dzięki szybkiemu łączu HSDPA lub technologii WLAN. Dodatkowo Nokia N96 zawsze bezbłędnie prowadzi do celu, dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS. Wysokiej jakości obraz wideo na dużym, jasnym wyświetlaczu z doskonałym dźwiękiem zapewnia komfort oglądania filmów czy wideoklipów. Doskonała jakość dźwięku to także ogromna zaleta przy słuchaniu muzyki. Dodatkowo Nokia N96 gwarantuje łatwe sterowanie odtwarzaczem muzycznym, dzięki wygodnym klawiszom multimedialnym. Możliwość wykonywania zdjęć bardzo dobrej jakości to efekt głównego aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5 mln pikseli. Aplikacja Nokia Maps pozwala na wyszukiwanie i znajdowanie adresów i ciekawych miejsc w każdym miejscu. Za dodatkową opłatą dostępna jest nawigacja głosowa dla pieszych i kierowców ze wskazówkami na każdym zakręcie. Dostęp do Internetu zapewnia szybkie połączenie w technologii 3,5G. Bliski zasięg tzw. hotspotów pozwala wykorzystać wbudowany WLAN. Najświeższe informacje można czytać przez RSS lub w pełnej przeglądarce.

9.  HTC Touch Pro HSDPA WLAN GPS
RAPHAELTelefon HTC Touch Pro to doskonałe połączenie rozbudowanych funkcji komunikacyjnych, zaawansowanego ekranu dotykowego i eleganckiego kompaktowego designu. Ekran dotykowy VGA o przekątnej 2,8 cala zapewnia czterokrotnie większą rozdzielczość w porównaniu do większości smartphonów. Dzięki niemu przeglądane wiadomości e-mail, dokumentów i stron internetowych jest bardzo wygodne. Zaawansowany interfejs dotykowy HTC TouchFLO 3D gwarantuje intuicyjny sposób nawigowania między ekranami wiadomości, kalendarza i rozmów. Przeglądanie i odtwarzanie plików multimedialnych, a także wyszukiwanie kontaktów czy przeglądanie stron internetowych można także realizować za pomocą dotyku. Witryny internetowe wyglądają tak, jak na komputerze PC, a interfejs TouchFLO 3D ułatwia przesuwanie i powiększanie wybranych obszarów ekranu. Klawiatura QWERTY ułatwia zadania wymagające wpisywania obszernego tekstu, np. redagowanie wiadomości e-mail lub pracę z dokumentami pakietu Microsoft Office. Wbudowany odbiornik GPS umożliwia korzystanie z map cyfrowych i zapewnia pełną obsługę nawigacji satelitarnej. Dzięki wbudowanemu interfejsowi bezprzewodowemu (WLAN) i wyjściu TV można podłączyć się do lokalnego punktu dostępu do sieci bezprzewodowej, a następnie wyświetlić prezentację programu PowerPoint bez używania laptopa. Telefon HTC Touch Pro wyznacza nowe standardy komunikacji biznesowej, czyniąc ją niezwykle wygodną i efektywną.

10.  HTC Touch Diamond HSDPA

diamondHTC Touch Diamond niesie ze sobą połączenie innowacyjnych rozwiązań oraz najwyższej   estetyki wykonania, przy jednoczesnym zachowaniu ducha prostoty. Zmieniając wizerunek zaawansowanych technologicznie telefonów komórkowych, HTC Touch Diamond stanowi wielki krok naprzód w sztuce łączenia najnowszych osiągnięć techniki z intuicyjną obsługą i wyjątkowym wzornictwem. Dotykowy ekran o przekątnej 2,8 cala, dający ostry, wyraźny obraz, umieszczony w niebanalnej obudowie o gładkich krawędziach, wykonanej z matowej stali. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego interfejsu HTC TouchFLO 3D oraz najszybszej obecnie łączności bezprzewodowego Internetu – HSDPA, HTC Touch Diamond może konkurować z laptopem pod względem łatwości korzystania z zasobów Internetu, Google, YouTube, czy też portalu Wikipedia. Dzięki temu można pozostać na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, nowinkami, czy rozrywką w dowolnym miejscu. Do dyspozycji użytkowników jest również zainstalowany w HTC system Windows Mobile 6.1. Aparat fotograficzny 3,2 megapiksela z funkcją automatycznej regulacji ostrości, pozwoli utrwalić najpiękniejsze chwile, a wbudowana pamięć 4 GB umożliwi przechowywanie wszystkich potrzebnych plików. Wbudowany wyjątkowo czuły odbiornik GPS, pozwoli znaleźć drogę do celu tak szybko i optymalnie jak w przypadku dedykowanych urządzeń do nawigacji satelitarnej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top