Torba Kangura – odkrywanie miasta z dziećmi

Dzieci są wymagającymi partnerami. Potrafią szybko się nudzić, oczekują uwagi i kolejnych atrakcji. Mniej lub bardziej zmęczonym opiekunom pomóc może Torba Kangura.

Torba Kangura to aplikacja dostępna w płatnej wersji premium i bezpłatnej wersji lite, która wyświetla reklamy. Aplikacja jest rozwijana przez firmę Geomobile. Od początku września dostępna jest w Google Play, wkrótce pojawić ma się wersja na iOS.

Na rynku istnieje kilka serwisów informacyjnych dla rodziców, ich zawartość jest jednak dostępna jedynie na stronach WWW. Torba Kangura jest jedynym tego typu źródłem informacji na rynku aplikacji mobilnych. Jej przewagą jest starannie zweryfikowana baza danych i szczegółowe informacje, których dostarcza – przekonują twórcy. Baza miejsc w Torbie Kangura obejmuje obecnie Warszawę, Kraków, Wrocław i Łódź.

W Torbie Kangura zacząć należy od wybrania miasta oraz wieku dziecka, z którym spędza się czas. Następnie wybrać można kategorię aktywności (skocz coś zjeść, baw się na powietrzu czy baw się pod dachem). Można przeglądać swoje ulubione miejsca lub dodawać informacje o nowych. Aplikacja wyświetla najbliższe pozycji użytkownika miejsca z danej kategorii lub najbliższe centrum miasta. Każde miejsce ma swoją kartę, na której znaleźć można szczegóły takie jak opis ocena, informacja o udogodnieniach dla rodziców (np. przewijak), link do strony internetowej, dane adresowe. Po wybraniu miejsca aplikacja wskazuje drogę do niego. Danej pozycji wystawiać można komentarze i oceny – a całość może zintegrować się z Facebookiem.

W aplikacji działa również kategoria „Skocz po pomoc”. Znaleźć tam można bazę danych kontaktowych lekarzy, aptek i placówek medycznych w okolicy użytkownika. Jest także możliwość posłuchania Radia Bajka wewnątrz aplikacji.

Przyszłość aplikacji to przede wszystkim wersja na iPhone’a. A dalej: udostępnienie treści w nowych lokalizacjach (Rzeszów, Trójmiasto, Górny Śląsk, Poznań) oraz nowe kategorie tematyczne.

Nasz ocena

Torba Kangura zbiera plusy za swoją prostotę i jakość prezentowanych treści. Ta ostatnia ma chyba największe znaczenie – użytkownicy chcą mieć pewność, że prezentowanym w aplikacji danym mogą zaufać. Biorąc pod uwagę komentarze i oceny w sklepie Google Play, nie jest chyba źle. Mam nadzieję, że twórcy nie skuszą się na szybkie zalewanie aplikacji dużą ilością treści (także tych pochodzących od użytkowników) i że rzeczywiście każdą pozycję będą samodzielnie sprawdzać.

Zapraszamy twórców startupów do zgłaszania ich do naszej recenzji! W tym celu wypełnić trzeba formularz dostępny pod tym adresem. Recenzje znaleźć można w kategorii startupy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry