Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki

Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać je w każdej stylizacji. Z drugiej strony coraz to bardziej zaawansowane technologie nanoszenia nadruku pozwala na uzyskanie elementu garderoby najwyższej jakości. Dzisiaj sprawdzimy, czym jest transfer cyfrowy DTF – najnowszy sposób tworzenia koszulek z nadrukami.

Transfer Cyfrowy DTF - cyfrowe nadruki 1

Czym jest Transfer Cyfrowy DTF?

Czy tak naprawdę jest produkcja koszulek z wykorzystaniem termotransferu cyfrowego? To nic innego jak przeniesienie konkretnej grafiki pochodzącej z dedykowanej drukarki wielkoformatowej. W tym sposobie tworzenia nadruku na koszulce grafika, która ma na końcu przyozdobić koszulkę wysokiej jakości, jest nanoszona na specjalne przylepne podłoże za pomocą techniki cyfrowej.

Dlaczego warto postawić na zakup koszulek z nadrukiem wytworzonym metodą DTF? Przede wszystkim wierne odwzorowanie rozdzielczości oraz kolorystyki. Jest to bardzo istotne, gdy decydujemy się na stworzenie koszulki z zaprojektowanym przez nas rysunkiem lub napisem. W takim układzie bardzo nam zależy, by grafika naniesiona na t-shirt jak najbardziej odpowiadała temu, co sami zaprojektowaliśmy. Koszulki z nadrukiem DTF gwarantują nam to w 100%.

Jakie są zalety metody DTF? 

Przejdźmy do korzyści, jakie na nas czekają zamawiając na printing-season.com koszulkę z nadrukiem wykonaną w technologii DTF. Przede wszystkim wizerunek na koszulce jest wykonany w bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu możemy wiernie odwzorować każdą grafikę z poszanowaniem gradacji koloru. To jednak nie wszystko. Nadruk wykonany metodą DTF charakteryzuje się niespotykaną wcześniej trwałością. Dzięki temu nawet po wielu praniach koszulki nie zauważymy, by w jakikolwiek sposób straciła ona kolory lub wyglądała na wyeksploatowaną. 

W przypadku zamówień koszulki z nadrukiem DTF możemy zapewnić naniesienie dowolnej grafiki na różne materiały. W związku z tym wcale nie musimy ograniczać się jedynie do bardzo wąskiej grupy materiałów, z których wykonane są w większości t-shirty. Technologia DTF daje nam pole do eksperymentów oraz ciekawych rozwiązań. Jeśli nasze zamówienie jest dość małe, koszulki z nadrukiem wykonanym w technologii DTF są relatywnie tanie, co sprzyja pojedynczym zamówieniom. 

Czy nadruki na koszulkach metodą DTF mają jakieś wady?

Choć technologia DTF wydaje się idealna do nadruków na koszulki, ma ona pewne ograniczenia, o których nie sposób nie wspomnieć. Mowa tu przede wszystkim o wysokich kosztach, które są generowane przez duże zamówienia. 

Warto dodatkowo wspomnieć o tym, że nadruk charakteryzuje się ograniczoną możliwością przepuszczania powietrza. Te drobne nieścisłości jednak nie powinny przeszkadzać osobom, którym zależy na uzyskaniu niesamowitego efektu nadruku na swojej koszulce. 

Dla kogo koszulki z nadrukiem DTF?

Odzież z nadrukiem wykonanym w technologii DTF to doskonały sposób na wyrażenie siebie za pomocą oryginalnej grafiki. Jeśli lubimy eksperymentować z naszymi stylizacjami, chcemy zamanifestować swoje poglądy lub hobby, nic lepiej nie odda naszego charakteru niż wysokiej jakości koszulka z nadrukiem wykonana w technologii DTF.

To jednak nie wszystko. Metoda nanoszenia nadruków na odzież za pomocą transferu cyfrowego jest bardzo popularna wśród wszystkich firm, które pragną stworzyć limitowaną, liczącą mało sztuk kolekcję ubrań ze swoim logo. DTF nie nadaje się tylko do koszulek. Z równie dużym powodzeniem możemy zainwestować w inne części garderoby, jak bluzy czy kurtki, które jakością wykonania z pewnością zachwycą naszych pracowników. Co ważne, technologia DTF nadaje się również do znakowania innego rodzaju tekstyliów, jak na przykład plecaków lub toreb. 

Zamówienie koszulki z nadrukiem wykonanym za pomocą metody DTF to także idealny pomysł na prezent. Jeśli zależy nam, by osoba obdarowana doceniła trwałość nadruku, a także jego niesamowitą jakość, to właśnie produkty z nadrukami DTF powinny być tymi, na które zwrócimy uwagę.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry