Troskliwy pracodawca- konkurs rozpoczęty

Opublikowano: 12 marca 2003. Kategoria: Rynek. Tagi:

Wyróżnienie firm realizujących programy restrukturyzacji zatrudnienia ze szczególną troską o pracowników oraz promowanie tego typu działań na polskim rynku pracy to podstawowy cel konkursu “Troskliwy pracodawca”. Konkurs organizowany jest przez firmę IMC Kariera (careergate.pl), a honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Patronat nad konkursem objęli również Business Centre Club oraz Stowarzyszenie Organizacji Outplacementowych. Sponsorem głównym “Troskliwego pracodawcy” jest koncern energetyczny Vattenfall AB.

W konkursie “Troskliwy pracodawca” mogą uczestniczyć firmy z terenu całej Polski, które w latach 2001 – 2002 zrealizowały programy z zakresu tzw. “outplacementu”, czyli pomocy dla pracowników, odchodzących z firm w ramach restrukturyzacji zatrudnienia. Programy te powinny mieć na celu wspieranie pracowników m.in. poprzez tworzenie alternatywnych miejsc pracy, rozwijanie przedsiębiorczości, podnoszenie konkurencyjności pracowników na rynku pracy, ustalanie ścieżki ich rozwoju zawodowego i planów realizacji poszczególnych jego etapów, a także pomoc dotychczasowego pracodawcy w łagodzeniu negatywnych skutków stresu wywołanego przez możliwość utraty pracy.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszy etapie, który potrwa do 26 maja br., jury konkursowe, oceniając wszystkie nadesłane zgłoszenia, wybierze 10 finalistów konkursu.

http://www.careergate.pl

Pracuj.pl

Sylwester KozakTroskliwy pracodawca- konkurs rozpoczęty

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.