Troskliwy pracodawca- konkurs rozpoczęty

Wyróżnienie firm realizujących programy restrukturyzacji zatrudnienia ze szczególną troską o pracowników oraz promowanie tego typu działań na polskim rynku pracy to podstawowy cel konkursu “Troskliwy pracodawca”. Konkurs organizowany jest przez firmę IMC Kariera (careergate.pl), a honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Patronat nad konkursem objęli również Business Centre Club oraz Stowarzyszenie Organizacji Outplacementowych. Sponsorem głównym “Troskliwego pracodawcy” jest koncern energetyczny Vattenfall AB.

W konkursie “Troskliwy pracodawca” mogą uczestniczyć firmy z terenu całej Polski, które w latach 2001 – 2002 zrealizowały programy z zakresu tzw. “outplacementu”, czyli pomocy dla pracowników, odchodzących z firm w ramach restrukturyzacji zatrudnienia. Programy te powinny mieć na celu wspieranie pracowników m.in. poprzez tworzenie alternatywnych miejsc pracy, rozwijanie przedsiębiorczości, podnoszenie konkurencyjności pracowników na rynku pracy, ustalanie ścieżki ich rozwoju zawodowego i planów realizacji poszczególnych jego etapów, a także pomoc dotychczasowego pracodawcy w łagodzeniu negatywnych skutków stresu wywołanego przez możliwość utraty pracy.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszy etapie, który potrwa do 26 maja br., jury konkursowe, oceniając wszystkie nadesłane zgłoszenia, wybierze 10 finalistów konkursu.

http://www.careergate.pl

Pracuj.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry