Trwała i elegancka posadzka do biura

Siedziba firmy potrzebuje posadzki, która jest zarazem estetyczna i łatwa w utrzymywaniu porządku. Przez biuro porusza się wiele osób, często w tym samym obuwiu, w którym porusza się po ulicy. W takich warunkach najlepiej sprawdzi się nawierzchnia odporna, ale jednocześnie taka, która będzie dobrze prezentować się w oczach pracowników, jak i kontrahentów i klientów odwiedzających biuro. Jaką posadzkę warto wybrać?

Trwała i elegancka posadzka do biura 1W warunkach biurowych system podłogowy musi być w stanie wytrzymać wysokie natężenie ruchu pieszego, być estetyczny i łatwy do czyszczenia i konserwacji. Wiele estetycznych i popularnych rozwiązań podłogowych wymaga czasochłonnego i częstego utrzymywania i słabo radzi sobie z uszkodzeniami, które wpływają jednocześnie na nieatrakcyjny wygląd nawierzchni biura. Defektywna posadzka stwarza natomiast potencjalnie niebezpieczeństwo dla pracowników.

Wykładziny biurowe dobrze radzą sobie z tłumieniem hałasu, ale są bardzo podatne na zniszczenia powstałe w wyniku wylania na nie różnego rodzaju płynów, a ich czyszczenie i wymiana nie należą do najprostszych. Terakota natomiast świetnie radzi sobie z wilgocią, ale jest śliska – stwarzając ryzyko poślizgnięcia się, oraz może popękać w przypadku impaktu.

Oszczędnym sposobem na uniknięcie tego typu pułapek, jest stosowanie powłok polimerowych o wysokiej wydajności, takich jak posadzka z żywicy poliuretanowej lub epoksydowej. Stosuje się je w celu zwiększenia trwałości, zapewnienia odporności na poślizg i uzyskania niestandardowego, wysokiej jakości wyglądu.

Posadzka z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej – zaoszczędź czas i pieniądze

Klasyczne rodzaje podłóg biurowych wymagają szorowania, woskowania, polerowania i innych zabiegów, aby nadal wyglądać dobrze. Tymczasem zwykły mop lub miękka szczotka do czyszczenia mechanicznego wystarczy, aby utrzymać podłogi polimerowe w czystości i zapewnić im atrakcyjny wygląd.

Posadzka z żywicy epoksydowej i inne żywiczne powłoki podłogowe, które można nanosić w postaci ciekłej, minimalizują koszt wymiany podłogi w biurze. Nawet gdy posadzka polimerowa w końcu osiąga koniec okresu eksploatacji, zamiast zdzierać stare pokrycia podłogowe, nową warstwę powłoki polimerowej można nanieść bezpośrednio na istniejącą warstwę, oszczędzając tym samym czas i pieniądze.

Idealna posadzka do wnętrza Twojego biura

Aranżując przestrzeń biurową dla firmy, bierze się pod uwagę jej wizerunek, misję i firmowe kolory. Czy chcesz, aby przestrzeń Twojego biura charakteryzowała się nowoczesnością i żywymi kolorami? A może wolisz stworzyć wygodne i relaksujące miejsce pracy? Posadzka z żywicy poliuretanowej może być barwiona na dowolny kolor, łączona z różnymi elementami dekoracyjnymi i wykonywana różnymi technikami w celu uzyskania wyglądu najbardziej odpowiadającemu Twoim oczekiwaniom.

Utrzymanie higienicznej i bezpiecznej przestrzeni biurowej

Bezpieczeństwo pracowników i odwiedzających firmę gości, jest najważniejszym priorytetem przy wyborze nawierzchni. Dlatego ważne jest, aby wybrać system podłogowy, który może pomóc w minimalizowaniu zagrożeń. W każdym pomieszczeniu o wysokim natężeniu ruchu może dojść do wycieku płynu na nawierzchnię, a przez to zwiększenia ryzyka utraty równowagi. Ryzyko stwarzają również nierówności nawierzchni, które podnoszą ryzyko potknięcia się poprzez zahaczenie o np. sfałdowany kawałek wykładziny.

Żywiczne powierzchnie podłogowe zmniejszają ryzyko utraty równowagi. Posadzka z żywicy epoksydowej i inne żywiczne powłoki podłogowe, nanoszone są bezpośrednio na podłoże betonowe, na którym samoistnie poziomują się przed zastygnięciem w twardą, równą i gładką nawierzchnię na której nie tworzą się żadne nierówności. W dodatku, żywice posiadają właściwości antypoślizgowe.

Gładka, nieprzepuszczalna i odporna na wilgoć nawierzchnia nie pozostawia miejsca na to, aby wilgoć i toksyny mogły w nią wniknąć, tworząc siedlisko bakterii i brudu. Dzięki temu przyczyniają się do stworzenia w biurze bardziej higienicznego i zdrowotnego środowiska.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top