Twoja firma tam gdzie Ty – wfirma.pl

Szerokopasmowy dostęp do Internetu staje się na tyle powszechny, że powoli jesteśmy świadkami powstawania nowego rynku usług on-line. Zauważają to nie tylko wielkie koncerny, lecz także niewielkie firmy, których innowacyjne rozwiązania znajdują zastosowanie w zupełnie nowych obszarach.

Tak powstał pomysł stworzenia wielofunkcyjnego serwisu internetowego łączącego w sobie księgowość, program do fakturowania i CRM – wfirma.pl. Misją zespołu rozwijającego serwis jest stworzenie i udostępnianie nowoczesnych rozwiązań wspomagających mikro i małe przedsiębiorstwa, dostępnych wszędzie i z każdego miejsca. Przez 3 lata istnienia serwisu założenie jest to konsekwentnie realizowane.

W pierwszym etapie udostępniono narzędzia do wystawiania faktur, kontrolowania i rozliczania płatności, oraz zarządzania kontaktami z klientami. Funkcjonalność ta została udostępniona bezpłatnie, aby, jak mówią właściciele serwisu, przekonać klientów sceptycznie nastawionych do tego rodzaju usług – dzięki temu w krótkim czasie serwis pozyskał prawie pięć tysięcy klientów. Podstawowa funkcjonalność serwisu wfirma.pl jest w dalszym ciągu udostępniana bezpłatnie, lecz od tego czasu wiele się zmieniło. W roku 2006 serwis przeszedł gruntowną przebudowę, wprowadzając nowy, wygodniejszy i nowocześniejszy interfejs użytkownika. Na początku roku 2009, po rozbudowaniu systemu o możliwość prowadzenia rozliczeń podatkowych i ubezpieczeniowych dla małych firm, wprowadzono pierwsze komercyjne pakiety.

Społeczność aktywnych użytkowników wfirma.pl szybko rośnie i wiele comiesięcznych aktualizacji pojawiło się w wyniku ich sugestii. Tak powstały narzędzia do masowej wysyłki i druku faktur, kopert, system szablonów dokumentów, umów czy wszelkich innych dokumentów potrzebnych przedsiębiorcy. Od początku roku 2009 rozwijane jest również API, pozwalające na integrację serwisu wfirma.pl ze z oprogramowaniem firm trzecich.

W najbliższym okresie mają powstać narzędzia pozwalające prowadzić gospodarkę magazynową, integracja z platformami handlowymi w Internecie.

Właścicielem serwisu wfirma.pl jest firma Mediait Sp. z o.o. z Wrocławia. Nad zawartością merytoryczną serwisu czuwa biuro rachunkowe ABR Finanse Sp. z o.o.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top