Tworzenie kampanii banerowych – dlaczego warto zlecić to agencji?

Każda dobrze poprowadzona kampania reklamowa przynosi duże rezultaty. W zależności od tego, jaki był jej cel, może to być fizyczny wzrost przychodu firmy, zwiększenie rozpoznawalności marki czy wykreowanie jej odpowiedniego wizerunku. Korzyści z reklam displayowych nie są mniejsze od innych kampanii reklamowych. Co więcej, można je jeszcze bardziej wykorzystać, opierając się  na wiedzy i doświadczeniu agencji reklamowych.

Tworzenie reklam displayowych powinno koncentrować się na dwóch kwestiach. Pierwszą z nich jest wykreowanie konkretnego wizerunku firmy, a drugą, osiągnięcie wzrostu sprzedaży. W tej drugiej kwestii istotne jest to, by reklama banerowa była zaprojektowana w ten sposób, aby jak najczęściej powodowała, że użytkownik wchodzi w interakcje z przekazem reklamowym, czyli po prostu kilka w baner. Uzyskanie wysokiego współczynnika klikalności pozwala maksymalnie wykorzystać budżet przeznaczony na reklamę. A pomóc w tym może dobra agencja reklamowa.

Tworzenie kampanii banerowych – dlaczego warto zlecić to agencji? 1

Uzyskanie wysokiego współczynnika klikalności w przypadku reklam banerowych wcale nie jest takie proste. Ważne są tutaj wieloetapowe działania optymalizujące. Często nad jednym banerem reklamowym pracuje się wielokrotnie, dostosowując kolorystykę, poszczególne elementy czy formę przekazu, do aktualnych wymagań rynku. Bardzo często nawet delikatna zmiana hasła call to action powoduje, że klikalność wzrasta nawet kilkukrotnie.

Tworzenie kampanii banerowych – dlaczego warto zlecić to agencji? 2

Innym ważnym elementem, nad którym pracują agencje reklamowe, są działania remarketingowe. Polegają one na pokazywaniu reklamy użytkownikowi, który z różnych względów, przerwał proces zakupowy na pewnym jego etapie. Może to być już sam moment przeglądania oferty, albo taka sytuacja, w której już jakieś produkty znalazły się w koszyku, ale jeszcze nie zostały ostatecznie zakupione. Niektóre firmy przyjmują jeszcze bardziej rozległą strategię na tym polu. Gdy na przykład klient dokona zakupów, powiedzmy – spożywczych, i podczas oczekiwania na dostawę jednak zrezygnuje z zamówienia i je anuluje. Wtedy niektóre firmy nie tylko wychodzą do niego z częstszym wyświetlaniem reklam, ale również dają konkretne korzyści, np. bony zniżkowe na kolejne zakupy. Możliwości jest wiele, które można skutecznie wykorzystać tylko przy wsparciu dobrej agencji reklamowej.

źródło: http://promotraffic.pl/kampanie-banerowe/

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry