Tworzenie kampanii banerowych – dlaczego warto zlecić to agencji?

Opublikowano: 1 lutego 2017. Kategoria: Wpisy Promowane.

Każda dobrze poprowadzona kampania reklamowa przynosi duże rezultaty. W zależności od tego, jaki był jej cel, może to być fizyczny wzrost przychodu firmy, zwiększenie rozpoznawalności marki czy wykreowanie jej odpowiedniego wizerunku. Korzyści z reklam displayowych nie są mniejsze od innych kampanii reklamowych. Co więcej, można je jeszcze bardziej wykorzystać, opierając się  na wiedzy i doświadczeniu agencji reklamowych.

Tworzenie reklam displayowych powinno koncentrować się na dwóch kwestiach. Pierwszą z nich jest wykreowanie konkretnego wizerunku firmy, a drugą, osiągnięcie wzrostu sprzedaży. W tej drugiej kwestii istotne jest to, by reklama banerowa była zaprojektowana w ten sposób, aby jak najczęściej powodowała, że użytkownik wchodzi w interakcje z przekazem reklamowym, czyli po prostu kilka w baner. Uzyskanie wysokiego współczynnika klikalności pozwala maksymalnie wykorzystać budżet przeznaczony na reklamę. A pomóc w tym może dobra agencja reklamowa.

Tworzenie kampanii banerowych – dlaczego warto zlecić to agencji? 1

Uzyskanie wysokiego współczynnika klikalności w przypadku reklam banerowych wcale nie jest takie proste. Ważne są tutaj wieloetapowe działania optymalizujące. Często nad jednym banerem reklamowym pracuje się wielokrotnie, dostosowując kolorystykę, poszczególne elementy czy formę przekazu, do aktualnych wymagań rynku. Bardzo często nawet delikatna zmiana hasła call to action powoduje, że klikalność wzrasta nawet kilkukrotnie.

Tworzenie kampanii banerowych – dlaczego warto zlecić to agencji? 2

Innym ważnym elementem, nad którym pracują agencje reklamowe, są działania remarketingowe. Polegają one na pokazywaniu reklamy użytkownikowi, który z różnych względów, przerwał proces zakupowy na pewnym jego etapie. Może to być już sam moment przeglądania oferty, albo taka sytuacja, w której już jakieś produkty znalazły się w koszyku, ale jeszcze nie zostały ostatecznie zakupione. Niektóre firmy przyjmują jeszcze bardziej rozległą strategię na tym polu. Gdy na przykład klient dokona zakupów, powiedzmy – spożywczych, i podczas oczekiwania na dostawę jednak zrezygnuje z zamówienia i je anuluje. Wtedy niektóre firmy nie tylko wychodzą do niego z częstszym wyświetlaniem reklam, ale również dają konkretne korzyści, np. bony zniżkowe na kolejne zakupy. Możliwości jest wiele, które można skutecznie wykorzystać tylko przy wsparciu dobrej agencji reklamowej.

źródło: http://promotraffic.pl/kampanie-banerowe/

Wpisy PromowaneTworzenie kampanii banerowych – dlaczego warto zlecić to agencji?

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.