Co z tymi zegarkami? Biznesowy savoir-vivre

Zegarek to wciąż jeden z najważniejszych dodatków, dołączanych do stroju. Oczywiście, w pierwszej kolejności można wymienić jego praktyczną funkcję  – w końcu dzięki niemu zawsze będziesz w stanie sprawdzić godzinę i nigdy się nie spóźnisz.

Mimo wszystko, duże znaczenie ma także jego wygląd oraz charakter. Warto zwracać na niego uwagę, zwłaszcza w sytuacjach biznesowych, ponieważ właśnie wtedy najłatwiej zaliczyć wpadkę.

Dlaczego zegarek jest taki ważny?

Co z tymi zegarkami? Biznesowy savoir-vivre 1
fot.crazytime.pl

Zegarek bardzo wiele potrafi powiedzieć o swoim właścicielu. Wbrew pozorom, nie chodzi tu wcale o gust, ale przede wszystkim o to, jaki buduje się całokształt ze strojem i jaki ma się stosunek wobec wykonywanej profesji. W przypadku mężczyzn, bardzo często wybrany model zegarka, świadczy też o ich statusie, zwłaszcza jeśli chodzi o realia biznesowe. Podczas rozmaitych spotkań, bardzo często zwraca się uwagę na to, co dana osoba ma na ręce. Na pewno niewskazane jest paradowanie w zegarkach, będących podróbkami znanych, markowych modeli, ponieważ gdy ktoś to wychwyci, zwłaszcza podczas kluczowego spotkania, może posądzić daną osobę o brak profesjonalizmu. I to wszystko naprawdę przez, jakby mogło się wydawać, nic nie znaczący dodatek.

Zegarek… na każdą okazję?

Nie istnieje coś takiego, jak zegarek, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeśli bierzesz ślub i masz zaprezentować się jak najlepiej w eleganckim garniturze, trudno, żebyś założył model sportowy. Po pierwsze, są one zwykle dosyć duże, dlatego wyjątkowo źle układałyby się na nich mankiety koszuli, po drugie natomiast, robiłyby złe wrażenie w połączeniu z odświętnymi ubraniami. Warto zapamiętać, że do garnituru oraz efektownych, wyjściowych koszul najlepiej wygląda zegarek na cienkim pasku. Pozostałe przeznaczone są raczej do stylizacji sportowych. Formalny zegarek powinien mieć też możliwie prosty cyferblat, a jego pasek powinien być skórzany, bądź też występować w formie bransolety. Trudno byłoby sobie więc wyobrazić model, który z powodzeniem dałoby się założyć do najbardziej eleganckiego garnituru i stroju do biegania. Zwykle więc proponuje się mężczyznom zakup trzech różnych egzemplarzy – jednego do pracy, drugiego – do garnituru i trzeciego – do uprawiania sportu.

Ekskluzywne zegarki zawsze w modzie

Oczywiście, wciąż największą popularnością cieszą się ekskluzywne zegarki marek, znanych i cenionych na całym świecie. Pokazanie się w nich na spotkaniu z klientem świadczy o dużym prestiżu i wzbudza szacunek. Właśnie z tego powodu warto zainwestować nieco więcej w zegarek lepszej jakości i zyskać bardzo funkcjonalny dodatek. Doskonałe zegarki możesz obejrzeć na stronie: crazytime.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top