Ubezpieczenie w leasingu – czy warto?

Leasing to doskonały produkt finansowy dla przedsiębiorców myślących w sposób nowoczesny o wydatkach firmy. Przy relatywnie niewielkich kosztach pozwala on swobodnie korzystać z objętych umową samochodów, bez późniejszej konieczności kupowania ich. Daje to poczucie elastyczności oraz korzyści podatkowe. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto zastanowić się nad ubezpieczeniem w leasingu.

Ubezpieczenie w leasingu może uratować portfel Twojej firmy

Leasing pojazdów jest doskonałym produktem dla przedsiębiorców, którzy chcą w rozwoju własnego biznesu korzystać z aut, ale niekoniecznie posiadać je na własność. Leasing cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ nie obciąża bilansu firmy, pozwala uniknąć wysokich kosztów zakupu aut, a wolne środki przeznaczyć na inne inwestycje lub po prostu zabezpieczenie finansowe firmy.

Samochód w leasingu sam na siebie zarabia

Elastyczność i swoboda działania, jakie oferuje ubezpieczenie w leasingu, to wartości nie do przecenienia. Co więcej, korzyści jakie firmie przynosi nowe auto mogą spokojnie pokrywać wysokość rat, ponieważ w dobrze zaplanowanym biznesie wyleasingowany pojazd od razu zaczyna sam na siebie zarabiać i zwiększa biznesowy potencjał firmy.

Ubezpieczenie w leasingu to dobra inwestycja

Ubezpieczenie w leasingu – czy warto? 1Patrząc w ten sposób, leasing należy traktować jak dobrą inwestycję, a każda dobra inwestycja powinna być dobrze zabezpieczona. Oznacza to, że należy poważnie zastanowić się nad ubezpieczeniem w leasingu naszego samochodu, w równym stopniu jak nad ubezpieczeniem pojazdu. Jest to wyraz rozważnego podejścia do rozwoju własnego biznesu i minimalizowania ryzyk, które mogą zagrozić Twojej firmie.

Może się przecież tak zdarzyć, że Twoja firma, szczególnie na początku swojego rozwoju, może mieć trudności związane z płynnością finansową. Przy niewielkiej skali działalności opóźnienia w płatnościach od kontrahentów mogą przełożyć się na tzw. dziury w budżecie firmy i brak środków na spłatę bieżących rat leasingowych. Mniejsze podmioty lub mikrofirmy powinny tym bardziej pomyśleć o zapewnieniu sobie ubezpieczenia spłaty leasingu. Takich ofert można szukać nie tylko w towarzystwach ubezpieczeniowych, ale i w firmach powołanych przez producentów samochodów właśnie w takim celu. Na przykład w przypadku Grupy Volkswagen, takim pomiotem jest Volkswagen Financial Services.

Ubezpieczenie leasingu to pełnia bezpieczeństwa

Za niewielką opłatą zyskuje się w ten sposób pewność, że raty leasingowe będą spłacane. Składka ubezpieczeniowa jest wtedy dołączana do raty leasingowej, co nie powoduje powstawania dodatkowych obowiązków rozliczeniowych. Oczywiście taka polisa odnosi się do zdarzeń losowych uniemożliwiających w danej chwili pokrycie rat leasingowych, jak wcześniej wspomniane chwilowe kłopoty z płynnością.                                                                         

Ubezpieczenie leasingu na różne wypadki

Ubezpieczenie płatności leasingu może być też szczególnie istotne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W tej sytuacji wykupienie ubezpieczenia rozwiązuje problem spłacania rat na wypadek:

  • śmierci,
  • trwałej i całkowitej niezdolności do pracy,
  • ale również czasowej, krótkotrwałej niezdolności do pracy (np. choroba).

Uzupełnienie klasycznego leasingu samochodu o ubezpieczenie spłaty leasingu daje więc nie tylko spokojny sen, ale również może stanowić realną ulgę i pomoc na wypadek nieprzewidzianych kłopotów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top