Udogodnienia przydatne w ciężarówkach

Jeżdżenie ciężarówką na pozór nie różni się od sposobu, w jakim prowadzimy zwykły samochód osobowy. Okazuje się jednak, że spędzając w kabinie pojazdu całe dnie, niezbędne okażą się pewne udogodnienia. Odpowiednio wykorzystane, z pewnością ułatwią życie każdemu kierowcy zawodowemu. Czym warto się zainteresować w pierwszej kolejności?

Udogodnienia przydatne w ciężarówkach 1

Zasilanie urządzeń elektrycznych

Zarówno w długich trasach międzynarodowych, jak również w przypadku jeżdżenia po kraju, w kabinie ciężarówki pracuje mnóstwo różnych urządzeń zasilanych prądem. Mówimy nie tylko o podzespołach samego pojazdu, takich jak dmuchawa, oświetlenie deski rozdzielczej czy szyby elektryczne. Oprócz tego sam kierowca używa różnych gadżetów, które usprawniają jazdę. Może to być na przykład nawigacja GPS, laptop, zasilacz do telefonu komórkowego, lodówka turystyczna, dodatkowa wentylacja. O innych urządzeniach, które często wykorzystywane są przez kierowców w branży transportowej, możemy przeczytać na poniższej stronie Trans-moto. Ponieważ w typowej ciężarówce znajduje się jedno, góra dwa gniazdka zasilające, warto posiadać przy sobie porządny rozdzielacz. Działa on identycznie jak przedłużacz stosowany w domu. Wtyczkę umieszczamy w gnieździe zapalniczki, a po drugiej stronie kabla mamy do dyspozycji od dwóch do nawet pięciu gniazd, zależnie od wersji. Często przedłużacze wyposażone są także w porty USB, nie trzeba więc stosować osobnej ładowarki.

Bezpieczeństwo na drodze

Każda ciężarówka powinna posiadać zamontowane radio CB. W ostatnich czasach ma ono niestety złą sławę, ponieważ spopularyzowało się wśród kierowców aut osobowych, którzy za jego pomocą ostrzegają się o patrolach policji. Robią to tylko po to, by móc bezkarnie łamać ograniczenia prędkości i w konsekwencji stwarzać zagrożenie na drodze. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na różnych portalach motoryzacyjnych, na przykład na https://teamuto.pl/. W branży transportowej radio CB ma jednak zupełnie inne zastosowanie. Służy kierowcom zawodowym do powiadamiania się o niebezpieczeństwach na drodze, o wolnych miejscach na parkingach, pozwala także uzyskać pomoc w awaryjnych sytuacjach.

Gdy mowa o bezpieczeństwie, nie można zapomnieć też o manewrowaniu. W przypadku dużego pojazdu jest ono bardzo trudne i nawet mistrzowie w swoim fachu popełniają błędy. Czasami skutkują one jedynie najechaniem na słupek parkingowy, ale zdarzają się uderzenia w zaparkowane samochody, czy nawet potrącenia pieszych. By strzec się przed takimi sytuacjami, warto zainstalować czujniki parkowania albo kamerę cofania. Tego typu tuningowe udogodnienia zostały szerzej opisane na portalu https://tuningster.pl/. Będą one przydatne zwłaszcza młodym kierowcom, którzy dopiero uczą się trudnych manewrów w prawdziwym ruchu drogowym (np. musząc wycofać w ciasnej uliczce, by dojechać do miejsca załadunku bądź rozładunku).

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry