Jaką umywalkę łazienkową wybrać?

Łazienka to szczególnie ważne pomieszczenie w każdym domu. Niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji mały metraż czy przestronną powierzchnię, łazienka powinna być zaaranżowana w sposób funkcjonalny i dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Jaką umywalkę łazienkową wybrać? 1
materiał: elazienki.pl

Dawniej stawiano na klasyczne rozwiązania, które miały być trwałe i użyteczne. Umywalki łazienkowe w kolorze bieli i neutralne kolory na meblach i ścianach były najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Dziś jedynym ograniczeniem w aranżacji pozostaje kreatywność, jednak mimo większych możliwości dążymy do spójności we wnętrzach, również w łazience.

W aktualnych trendach odnajdą się zarówno zwolennicy minimalizmu, jak i ekstrawagancji. Z jednej strony designerzy proponują aranżacje minimalistyczne, chłodne i surowe, które cechują się prostotą kształtów i zastosowanych materiałów. Z drugiej wciąż zależy nam na uzyskaniu oryginalnego efektu. Doskonałym pomysłem jest więc jeden, dominujący w pomieszczeniu kolor lub kształt, na przykład stylizowana umywalka w niestandardowym kolorze, kształcie i o ponadprzeciętnej wielkości.

Trwałe i ekologiczne materiały

W aranżacji łazienki coraz chętniej otwieramy się ekologię. Producenci wychodząc naprzeciw klientom proponują rozwiązania z naturalnych materiałów. Drewniane umywalki to nadal konstrukcje kosztowne i trudno dostępne, jednak z czasem z pewnością zyskają większą popularność. Alternatywą pozostają równie ekologiczne kamienie naturalne. Piaskowiec, marmur, onyks nadają wnętrzu elegancji i uroku, a jednocześnie są bardzo odporne na uszkodzenia.

Retro czy Prowansja?

Miłośnicy wyrafinowanego old-fashion również mają powody do radości. Łazienka w stylu retro lub uwodzicielskiej Prowansji nie stanowi barier w aranżacji. Stylizowane umywalki, subtelne formy i przepiękne baterie łazienkowe w estetyce paryskiego hotelu to fenomen wśród miłośników wyrafinowanych wnętrz. Bardzo często wystarczy więc mały akcent, który zupełnie zmienia odbiór całego pomieszczenia. Komponując idealną przestrzeń kąpielową, warto inspirować się magazynami branżowymi, gdzie znajdziemy wiele ciekawych pomysłów.

Wykorzystywanie gotowych rozwiązań na pewno nie spodoba się osobom ceniących sobie niestandardowe rozwiązania. Szukanie inspiracji nie jest jednak tożsame z kopiowaniem projektu jak ze stron katalogu ceramiki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby więc zainspirować się najnowszymi trendami i propozycjami, a następnie dopasować je do własnych oczekiwań.

Zainspiruj się!

Zdecydowany kolor płytek oraz prosty i geometryczny wzór armatury łazienkowej, wpasują się w minimalistyczną stylistkę, natomiast stylizowana konsola i ozdobna bateria wykonana z mosiądzu będą dopełnieniem stylu rustykalnego we wnętrzu. Warto więc tworzyć swoją przestrzeń od podstaw, tak by odczuwać pełną satysfakcję z przebywania w niej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top