UOKIK wydaje zgodę na utworzenie Polskiego Standardu Płatności

Opublikowano: 3 lipca 2014. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

UOKIK wydał zgodę na utworzenie przez sześć banków Polskiego Standardu Płatności, którego celem jest stworzenie standardu płatności mobilnych. W przyszłości do PSP będą mogły dołączyć kolejne banki, agenci rozliczeniowi czy operatorzy sieci bankomatów.

polski standard platnosciDecyzja UOKIK pozwala nam z entuzjazmem przystąpić do kolejnego, finalnego etapu tworzenia systemu płatności mobilnych. Proponowane przez nas rozwiązanie jest innowacyjne. Wierzymy, że wprowadzenie polskiego standardu powszechnych płatności zdecydowanie zmieni nie tylko rynek finansowy, ale przede wszystkim codzienne zachowania ludzi. Już nie trzeba będzie nosić ze sobą nic więcej poza telefonem – powiedział Adam Malicki, Prezes Polskiego Standardu Płatności.

Wniosek do rozpatrzenia przez UOKIK został złożony 11 lutego 2014 przez: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank oraz PKO Bank Polski.

 

Sylwester KozakUOKIK wydaje zgodę na utworzenie Polskiego Standardu Płatności

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.