Uwaga na fałszywe maile o zadłużeniu podatkowym

Ministerstwo Finansów przestrzega przed mailami, które informują o posiadanym „zadłużeniu w Departamencie Podatku”. Teraz, kiedy większość podatników rozlicza się ze skarbówką takie próby wyłudzeń są szczególnie groźne.

klawiaturaZgłoszenia o tych mailach wpłynęły do Krajowego Telefonu Interwencyjnego Administracji Podatkowej. Ministerstwo otrzymało pięć zgłoszeń od mieszkańców z różnych regionów Polski. Poszkodowani otrzymali maile, w których zostali poinformowani o długu w Departamencie Podatku. Te fałszywe wiadomości mailowe podpisane są imieniem i nazwiskiem Dyrektora Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów. Ministerstwo Finansów ostrzega, że nie jest autorem rozsyłanych wiadomości o zadłużeniu.

Osoby poszkodowane otrzymały wiadomość o windykacji należności z tytułu podatków na swoje prywatne skrzynki mailowe. W treści tych maili zawarta była informacja, że jeśli adresat wezwania nie spłaci zadłużenia w terminie miesiąca od dnia powiadomienia, to wówczas jego sprawa skierowana zostanie do Komornika Sądowego, a pieniądze zostaną ściągnięte z rachunku bankowego. Wiadomość została nadesłana z adresów: <lutz-matejka@t-online.de>, <andreas.krzyzaniak@gmx.de> oraz <busch@luhe-gymnasium.de>.

Zarówno na  stronie internetowej Ministerstwa Finansów, Izby Skarbowej w Zielonej Górze, jak i na stronie Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze znajduje się treść przykładowego wezwania, które zostało rozesłane do podatników. Na stronach tych instytucji znajduje się także ostrzeżenie, że te wezwania do zapłaty są fałszywe i nie należy na nie w żaden sposób odpowiadać. Ministerstwo Finansów podkreśla, że sprawa została już zgłoszona odpowiednim organom.

W przypadku otrzymania wiadomości mailowej o podobnej treści, należy to jak najszybciej zgłosić. Można to zrobić, dzwonią na Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej  800 807 007. Jest on czynny jest w dni robocze od godz. 7:00 do 17:00. Telefon ten działa przy Izbie Skarbowej w Zielonej Górze, która przyjmuje wszystkie informacje, a następnie przekazuje je, za pośrednictwem Ministerstwa Finansów, do jednostek, które są właściwe do podjęcia działań. Zgłoszenia przyjmowane są także za pośrednictwem poczty elektronicznej powiadom_podatki@mf.gov.pl.

Więcej na nieoficjalnym blogu US: http://urzadskarbowy24.pl/uwaga-na-falszywe-maile-z-departamentu-podatku/

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry