W 60 dni dookoła Polski – trzecia edycja akcji: Polska jest fajna

Reporterzy Wirtualnej Polski przez dwa miesiące odkrywać będą dla Internautów miejsca niezwykłe, magiczne, fascynujące. Wyprawa 2009 potrwa do końca sierpnia. Wyłonieni spośród kilkudziesięciu kandydatów reporterzy – Emilia i Maciej – przemierzą tysiące kilometrów, by w portalu WP.pl relacjonować spotkania z niezwykłymi ludźmi i wrażenia z wyjątkowych miejsc.

Oprócz opowieści z podróży (Relacje), zamieszczać będą także zdjęcia i materiały wideo. W serwisie polskajestfajna.wp.pl znaleźć będzie można ponadto Newsy (krajowe ciekawostki turystyczne), Ranking (najlepiej oceniane przez użytkowników zdjęcia, filmy, relacje) oraz Forum (wymianę przez Internautów opinii o wyprawie).

Podróż rozpoczęła się – i zakończy – w Trójmieście. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: w Gdańsku znajduje się siedziba Wirtualnej Polski. Jednak na mapie globtroterów znalazły się aż 34 miejscowości z całego kraju, m.in. Arkadia, Złoty Stok, Gierłoż, Łańcut… „To bardzo ambitny plan, by w tak krótkim czasie odwiedzane miejsca pokazać w sposób niebanalny, jesteśmy jednak pewni, że nasi sprawozdawcy podołają i odkryją dla nas wiele zakątków Polski na nowo.” – mówi Paulina Wilczek, koordynator projektu. Codziennie, na żywo, relacji z podróży słuchać można w Radiu Plus, które objęło patronat medialny nad akcją.

Oficjalna inauguracja Wyprawy 2009 odbyła się 4 lipca w Gdańsku. Podróżnicy Wirtualnej Polski wzbili się balonem na ogrzane powietrze nad Targ Węglowy, by po szczęśliwym lądowaniu wyruszyć samochodem w Polskę. Gościem honorowym wydarzenia był Mateusz Kusznierewicz, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrz Świata w klasie Finn i w klasie Star. „Jeżdżąc na treningi i zawody, zwiedziłem niemalże cały świat – mówi Mateusz Kusznierewicz – Widziałem najpiękniejsze miejsca na kuli ziemskiej, ale zawsze tęskniłem za Polską. Nie wyobrażam sobie, abym mógł mieszkać na stałe za granicą. Dlatego po zakończeniu kariery sportowej planuję osiąść w Swornegaciach, niezwykłej miejscowości na Kaszubach. Już teraz spędzam tam większość wolnych dni w roku, a dokładnie w wybudowanej niedawno Przystani Kusznierewicza. Gdańsk jest mi również bardzo bliski, nie tylko ze względu na swoje wyjątkowe walory turystyczne. To właśnie tutaj, na Zatoce Gdańskiej, trenuję do najważniejszych zawodów. Ostatnie zgrupowanie zakończyłem niespełna tydzień temu.” – dodaje żeglarz.

Na ulicach Trójmiasta reporterom WP towarzyszyła asysta – kilkudziesięciu motocyklistów – miłośników turystyki. Akcja zorganizowana została przy współpracy Miasta Gdańsk.

polskajestfajna.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top