Wakacyjne szkolenia

Mimo, że idą wakacje, firmy nie odpoczywają. O rozwój pracowników – największego kapitału firm – trzeba dbać na okrągło. Jedną z najpopularniejszych form kształcenia pracowników są szkolenia online, w których drzemie niemały potencjał.

sanora-logo-bigKiedy za oknem panuje gorąca, słoneczna pogoda, a myśli krążą gdzieś po morskiej plaży, nikomu nie chce się siedzieć w murach biurowca i słuchać wykładów. Stacjonarne szkolenia – zwłaszcza te kilkudniowe – zniechęcają pracowników do letniej nauki, ponieważ każdy wolałby raczej odpocząć i czerpać korzyści ze słońca i ciepła – póki można.

Złotym środkiem są w takiej sytuacji szkolenia online, które każdy pracownik może przejść wtedy, kiedy ma czas i ochotę – wieczorem, w czasie deszczu lub siedząc w pociągu w drodze na urlop. E-learning pozwala wykorzystać czas, który bez możliwości zdalnej nauki prawdopodobnie zostałby stracony.

Szkolenia online są jednymi z najczęściej wybieranych form rozwoju pracowników oraz studentów, co wydaje się zrozumiałe – nauka przez Internet pozwala na elastyczność, oszczędność czasu, możliwość powrotu do lekcji i materiałów, niższe koszty oraz duże zaangażowanie (zróżnicowane, interaktywne ćwiczenia).

Mimo iż kształcenie online ma wiele zalet, to jednak na drodze do niego stoi wiele przeszkód. Jedną z nich są ceny kursów internetowych – szkolenia online, zwłaszcza te z ćwiczeniami, testami oraz certyfikatami, są wciąż zbyt drogie. Poza tym problemem jest również znalezienie odpowiedniego kursu wtedy, kiedy jest ono potrzebne. Firmy szkoleniowe organizują szkolenia w określonych terminach i na wybrane przez siebie tematy, co nie zawsze spełnia wymagania klientów.

Naprzeciw oczekiwaniom internautów wychodzi Sanora, czyli miejsce w Internecie, w którym można niejako zlecić stworzenie określonego e-szkolenia. Idea portalu opiera się na tym, iż to klient wystawia swoje zlecenie z określonymi parametrami (cena, temat itp.) na przetarg, natomiast szkoleniowcy mogą zgłaszać swoje propozycje. Przetargi odbywają się na zasadzie aukcji odwróconych, co oznacza, że to szkoleniowcy licytują się między sobą, kto wykona szkolenie za niższą cenę. Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że i szkoleniowiec i klient wyznaczają swoje granice, poza które nie wyjdą.

Ponadto – czy to lato, czy to zima – Internet dominuje w naszym życiu, więc jeśli popularność e-learningu będzie się zmieniać, to tylko wzrostowo. E-learning to bez wątpienia przyszłość światowej edukacji.

Więcej informacji na temat Sanory: www.campaign.e-sanora.eu

belka

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry