Wielu młodych wizjonerów, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w mniejszym lub większym biznesie, widzi swoje miejsca pracy w przeszklonych biurowcach najwyższej klasy, w prestiżowych dzielnicach. Niestety, zderzenie możliwości finansowych młodego biznesmena z rzeczywistością może być brutalne. Ceny wynajmu powierzchni biurowej w centrum Warszawy mogą przyprawiać o zawrót głowy.
Rozwiązania tymczasowe nie wchodzą w grę
Większość osób dopiero zasięga informacji o realnych kosztach utrzymania biura po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy: „biura do wynajęcia Warszawa”. Częstym scenariuszem, na który się decydują początkujący przedsiębiorcy, jest zatem wynajęcie niewielkiego biura w mniej prestiżowej dzielnicy, za to za rozsądną kwotę. Niektórzy traktują takie rozwiązanie jako tymczasowe. Wiadomo jednak, że prowizorki często bywają najtrwalsze… O ile dana firma świadczy usługi zdalne, na przykład w branży IT, prestiżowa lokalizacja w dobrym biurowcu nie musi być priorytetem. Kwestia lokalizacji staje się kluczowa w przypadku prowadzenia działalności, która się wiąże z ciągłą obecnością klientów w biurze albo z prowadzeniem szkoleń.
Wynajem biura wirtualnego to rozwiązanie optymalne
Uwzględniając wysokie ceny wynajmu stacjonarnego biura, warto rozważyć inne oferty na rynku nieruchomości. Zlecenie prowadzenia wirtualnego biura wydaje się interesującym kompromisem między lokalizowaniem firmy w prestiżowej dzielnicy a oszczędzaniem na wynajmie powierzchni biurowej. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim przedsiębiorca uzyskuje dostęp do adresu, którym może się posługiwać, rejestrując swoją firmę, a także prowadząc korespondencję. To jednak nie wszystko. Wiele podmiotów zajmujących się prowadzeniem wirtualnych biur zapewnia także obsługę sekretariatu czy pomoc w organizacji spotkań z klientami. A zatem wirtualne biuro może mieć całkiem realną formę. Różnica polega na tym, że nie przebywamy w nim na co dzień, przez kilka lub nawet kilkanaście godzin. Można zatem prowadzić swoje rzeczywiste biuro w mieszkaniu, bywając w tym wirtualnym tylko w razie potrzeby. To nie tylko niedrogie, ale i praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób prowadzących mikroprzedsiębiorstwa, choć nie tylko.
Biura wirtualne – dla kogo?
Z prowadzenia wirtualnego biura w Warszawie mogą również skorzystać doświadczeni przedsiębiorcy, którzy załatwiają swoje sprawy w stolicy, ale niekoniecznie muszą tutaj przebywać na stałe. To samo dotyczy, na przykład, zagranicznych kontrahentów. W ich przypadku prowadzenie biura stacjonarnego nie zawsze jest po prostu możliwe, a w każdym razie wiąże się z dużymi kosztami, na które składa się wynajem powierzchni biurowej i zatrudnienie odpowiedniego personelu. W przypadku wirtualnych biur tego typu problemy biorą na swoje barki firmy pośredniczące w wynajmie.
Podsumowując, prowadzenie firmy generuje różnego rodzaju koszty, a wynajmowanie biura jest jednym z większych obciążeń. Poszukując oszczędności w tym względzie, można rozważyć wynajem powierzchni biurowej w mniej atrakcyjnych dzielnicach Warszawy. Można również wziąć pod uwagę opcję wirtualnego biura w Śródmieściu.
Wpisy promowane
- Jakie cechy powinna mieć skuteczna kampania PR?Dobrze zaplanowana kampania PR potrafi zdziałać cuda np. zbudować rozpoznawalność marki, poprawić jej wizerunek, wzmocnić relacje z klientami i przyciągnąć ...
- KSeF: jak nowy system e-faktur uprości twoją księgowość?Wprowadzenie obowiązku korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), który ma na celu uproszczenie i unifikację procesu fakturowania w całym kraju. ...
Zobacz ofertę Wpisów promowanych.
Wydarzenia
- 30.06-01.07.2025 Code Europe
- 06-07.10.2025 Testing Ground Conference 2025
Nie widzisz swojego wydarzenia? Skontaktuj się z nami!