Czy warto zainwestować w wirtualne biuro?

Wielu młodych wizjonerów, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w mniejszym lub większym biznesie, widzi swoje miejsca pracy w przeszklonych biurowcach najwyższej klasy, w prestiżowych dzielnicach. Niestety, zderzenie możliwości finansowych młodego biznesmena z rzeczywistością może być brutalne. Ceny wynajmu powierzchni biurowej w centrum Warszawy mogą przyprawiać o zawrót głowy.

Rozwiązania tymczasowe nie wchodzą w grę

141622664549055500Większość osób dopiero zasięga informacji o realnych kosztach utrzymania biura po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy: „biura do wynajęcia Warszawa”. Częstym scenariuszem, na który się decydują początkujący przedsiębiorcy, jest zatem wynajęcie niewielkiego biura w mniej prestiżowej dzielnicy, za to za rozsądną kwotę. Niektórzy traktują takie rozwiązanie jako tymczasowe. Wiadomo jednak, że prowizorki często bywają najtrwalsze… O ile dana firma świadczy usługi zdalne, na przykład w branży IT, prestiżowa lokalizacja w dobrym biurowcu nie musi być priorytetem. Kwestia lokalizacji staje się kluczowa w przypadku prowadzenia działalności, która się wiąże z ciągłą obecnością klientów w biurze albo z prowadzeniem szkoleń.

Wynajem biura wirtualnego to rozwiązanie optymalne

Uwzględniając wysokie ceny wynajmu stacjonarnego biura, warto rozważyć inne oferty na rynku nieruchomości. Zlecenie prowadzenia wirtualnego biura wydaje się interesującym kompromisem między lokalizowaniem firmy w prestiżowej dzielnicy a oszczędzaniem na wynajmie powierzchni biurowej. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim przedsiębiorca uzyskuje dostęp do adresu, którym może się posługiwać, rejestrując swoją firmę, a także prowadząc korespondencję. To jednak nie wszystko. Wiele podmiotów zajmujących się prowadzeniem wirtualnych biur zapewnia także obsługę sekretariatu czy pomoc w organizacji spotkań z klientami. A zatem wirtualne biuro może mieć całkiem realną formę. Różnica polega na tym, że nie przebywamy w nim na co dzień, przez kilka lub nawet kilkanaście godzin. Można zatem prowadzić swoje rzeczywiste biuro w mieszkaniu, bywając w tym wirtualnym tylko w razie potrzeby. To nie tylko niedrogie, ale i praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób prowadzących mikroprzedsiębiorstwa, choć nie tylko.

Biura wirtualne – dla kogo?

Z prowadzenia wirtualnego biura w Warszawie mogą również skorzystać doświadczeni przedsiębiorcy, którzy załatwiają swoje sprawy w stolicy, ale niekoniecznie muszą tutaj przebywać na stałe. To samo dotyczy, na przykład, zagranicznych kontrahentów. W ich przypadku prowadzenie biura stacjonarnego nie zawsze jest po prostu możliwe, a w każdym razie wiąże się z dużymi kosztami, na które składa się wynajem powierzchni biurowej i zatrudnienie odpowiedniego personelu. W przypadku wirtualnych biur tego typu problemy biorą na swoje barki firmy pośredniczące w wynajmie.

Podsumowując, prowadzenie firmy generuje różnego rodzaju koszty, a wynajmowanie biura jest jednym z większych obciążeń. Poszukując oszczędności w tym względzie, można rozważyć wynajem powierzchni biurowej w mniej atrakcyjnych dzielnicach Warszawy. Można również wziąć pod uwagę opcję wirtualnego biura w Śródmieściu.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry