Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę dla firmy?

Prowadzenie własnej firmy tylko z pozoru wydaje się łatwe, przyjemne i bardzo dochodowe. Niestety, właściciele przedsiębiorstw wiedzą, że nie tylko na początku funkcjonowania, ale także w wyniku rozwoju firma wymaga ciągłych nakładów finansowych. Często sumy te przewyższają możliwości właściciela. W takiej sytuacji jedną z najpopularniejszych form pomocy jest pożyczka dla firmy. Aby dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niej skorzystać, czytajcie dalej.

Różnica między pożyczką a kredytem

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę dla firmy? 1Umowa pożyczki określona jest przepisami kodeksu cywilnego. Na mocy tej umowy pożyczkodawca ma obowiązek przenieść własność pieniędzy na pożyczkobiorcę. Osoba, która bierze pożyczkę, zobowiązana jest do zwrotu pieniędzy.

Z kolei umowa kredytowa nakazuje bankowi oddać w dyspozycję kredytobiorcy (na czas określony w umowie) konkretną sumę środków pieniężnych, do wykorzystania na sprecyzowany cel. Osoba, która zdecydowała się na wzięcie kredytu, zobowiązana jest do korzystania z pieniędzy na warunkach, jakie zostały określone w umowie, a także zwrócenia kredytu wraz z odsetkami i prowizją za udzielenie kredytu. Umowa kredytu regulowana jest przez prawo bankowe.

Jeśli zatem z różnych powodów bank odmówił nam udzielenia kredytu, możemy skorzystać z usług pozabankowych.

Zalety pożyczki

Wielu przedsiębiorców, którzy planują pożyczenie pieniędzy na rozwój działalności, udaje się najpierw do banku. Niestety tam okazuje się, że zaciągnięcie kredytu nie jest wcale takie proste, jak im się to na początku wydawało. Bank musi przede wszystkim zbadać zdolność kredytową. Procedura ta jest zarówno skomplikowana, jak i żmudna oraz czasochłonna. Zanim bank wyda decyzję, musi dokładnie przeanalizować naszą historię kredytową i wszystkie dostarczone dokumenty oraz zweryfikować, czy nasze dane nie znajdują się w BIK-u, czyli w rejestrach Biur Informacji Kredytowej. Właściciele firm, którzy są w trudnej sytuacji finansowej, mają długi w Urzędzie Skarbowym lub Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, nie mają praktycznie żadnych szans na otrzymanie kredytu. I tu z pomocą przychodzą  pozabankowe instytucje finansowe. Pożyczkodawcy spoglądają na klientów łaskawszym okiem, mniej rygorystycznie przeprowadzają badanie zdolności kredytowej i umożliwiają pożyczenie pieniędzy osobom zadłużonym. Kwota pożyczki zależy od naszych potrzeb i możliwości. Aby poznać przykładową kwotę spłaty pożyczki, wejdź na stronę ratkomat.pl.

O czym pamiętać przed zaciągnięciem pożyczki?

Przede wszystkim decyzja o zaciągnięciu pożyczki powinna być dokładnie przemyślana. Należy upewnić się, czy zdołamy spłacać raty w terminie i czy nie będzie to nadmiernym obciążeniem dla naszego budżetu. Ponadto powinniśmy pamiętać, żeby pożyczać kwotę, która faktycznie jest nam potrzebna.

Bierzemy pożyczkę

Na początku znajdźmy interesującą nas ofertę i złóżmy wniosek – można to zrobić przez Internet, co jest bardzo wygodną opcją. Wypełnijmy nasze dane oraz inne wymagane informacje i czekajmy na odpowiedź. Gdy pożyczka zostanie nam przyznana, przeczytajmy dokładnie jej umowę! Bo jeśli coś przeoczymy, a dokonamy podpisu, to już nic nie będziemy mogli potem z tym zrobić. Warto więc zwracać na wszystko uwagę.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top