Wdrożenie systemu SAP ERP – nie szukaj podwykonawcy, szukaj partnera

Aby systemy wspomagające zarządzanie przyniosły oczekiwane rezultaty, należy dokładnie przeanalizować planowaną inwestycję i wybrać firmę, która zajmie się przygotowaniem wdrożenia i jego realizacją zgodnie z najlepszymi standardami. Jest to trudne zadanie, wymagające przemyślenia wielu aspektów – jakich? Tego dowiecie się z poniższego artykułu. Oto 3 zagadnienia, które należy przemyśleć wybierając partnera wdrożeniowego.

Doradca pilnie poszukiwany

Wdrożenie systemu SAP ERP – nie szukaj podwykonawcy, szukaj partnera 1Jedną z zasadniczych ról partnera wdrożeniowego (biznesowego) jest dokonanie szczegółowej analizy bieżącej infrastruktury informatycznej, sytuacji w przedsiębiorstwie, wybadanie wszystkich potrzeb i oczekiwań klienta. Tylko w ten sposób można przygotować solidne podstawy pod implementację. To jest jeden z najważniejszych elementów całej inwestycji. To dzięki skrupulatności partnera wdrożeniowego na tym etapie, późniejsze działania będą prowadzić do zmierzonego (zdefiniowanego wcześniej) rezultatu. Na podstawie wyników przeprowadzonych analiz zostaną podjęte decyzje dotyczące systemu, zakresu obecnych i przyszłych funkcjonalności. Ale wsparcie merytoryczne ze strony partnera biznesowego jest istotne na każdym etapie instalacji systemu SAP ERP. Wiedza i kompetencje firmy partnerskiej mają być swoistym gwarantem powodzenia realizowanego przedsięwzięcia.

Doświadczenie i referencje partnera wdrożeniowego

Skuteczny partner wdrożeniowy powinien oferować także komplementarne usługi takie jak wsparcie aplikacyjne, prace administratorskie systemu SAP, SLA (service level agreement), wysokiej jakości serwis Maintenance i posiadać doświadczoną kadrę. Jak sprawdzić potencjalnych kandydatów? Internet jest dobrym źródłem informacji. Warto przejrzeć stronę internetową firmy, zapoznać się z historią firmy, opiniami klientów na jej temat. Dobrym wyjściem jest przejrzenie referencji klienckich bądź bezpośredni kontakt z przedstawicielami organizacji.

Potencjalny partner to nie tylko dostawca systemu ERP, ale także doradca. Dlatego tak ważne jest, aby zespół projektowy składał się z wysoko wykwalifikowanych konsultantów, którzy znają systemy SAP ERP od podszewki. Liczy się zarówno wiedza, jak i adekwatne doświadczenie zawodowe. Tylko takie podejście zapewni optymalne wdrożenie i pomyślne zakończenie projektu.

Kompleksowy system ERP

Kolejną kluczową cechą systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwami powinno być bezproblemowe i wygodne użytkowanie. Warto więc zwrócić uwagę czy potencjalny partner biznesowy wykorzystuje zasady UX (eng. user experience) przy tworzeniu interfejsów. Dzięki projektowaniu w oparciu o doświadczenie użytkownika obsługa produktów interaktywnych może stać się prostsza i bardziej intuicyjna.

Co to znaczy kompleksowy system ERP? System ERP, aby spełniał swoją funkcję, musi natychmiastowo reagować na wszelkie zmiany ekonomiczno-prawne czy w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstwa. Każda firma jest inna, więc i jej wymagania są odmienne. Dlatego system musi mieć możliwość całkowitego dostosowania jego elementów do potrzeb i oczekiwań firmy. Kluczowym aspektem jest także opcja integracji z pozostałymi rozwiązaniami informatycznymi wykorzystywanymi w organizacji.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top