Web-utils.pl, dlaczego warto monitorować swoją stronę internetową

Dla większości firm prowadzenie strony internetowej, bloga i fanpage jest już stałą częścią prowadzenia biznesu. Szybki dostęp do informacji stał się już standardem. Większość kupujących poszukiwania usług oraz produktów rozpoczyna w internecie. Jest to obecnie dużo popularniejsze niż pytanie znajomych, które zresztą również odbywa się poprzez portale społecznościowe. Szybki i powszechnie dostępny Internet przyzwyczaił użytkowników do błyskawicznego dostępu do informacji. Czasy czekania, aż strona się załaduje minęły wraz z erą modemów i wielu młodych internautów nawet ich nie pamięta. Dlatego też bardzo ważne jest, aby Twoja strona była zawsze dostępna i ładowała się szybko.

Istnieje wiele czynników, które mogą spowodować, że Twoja strona przestanie się ładować, lub będzie ładowała się wolno. Może to być awaria serwera, problem z łączem internetowym, lub z samym kodem Twojej strony. Nie można również zapomnieć o narastającym problemie – ataków hackerów i włamań na serwer w celu umieszczenia złośliwego kodu typu malware. Mają one nie tylko negatywny wpływ na działanie Twojej strony internetowej, mogą również spowodować jej zablokowanie przez hosting oraz usunięcie z wyników wyszukiwarki Google. Sprawdzanie dostępności i czasu działania strony internetowej ręcznie nie ma najmniejszego sensu, tak samo jak przeglądanie jej kodu w poszukiwaniu wirusów, dlatego też z pomocą przychodzi monitoring web-utils.pl, który w sposób zautomatyzowany zrobi to za Ciebie. Serwis ten nieustannie monitoruje Twoją stronę internetową, sprawdza jak szybko odpowiada i wykrywa wszelkie nieprawidłowości, takie jak błąd serwera, przekierowanie strony na inny adres, zablokowanie przez firmę hostingową a nawet zmiany w kodzie strony, które wskazują na włamanie i umieszczenie na niej złośliwego kodu. W przypadku wykrycia zostaniesz o tym niezwłocznie poinformowany za pomocą smsa oraz mailowo. Dokładne informacje pomogą szybko pozbyć się problemu i przywrócić działanie Twojej stronie. Dzięki monitorowaniu swojej strony możesz spać spokojnie i nie martwić się o swój biznes, niesie to ze sobą również inne dodatkowe korzyści.

Ochronisz dobry wizerunek Twojej firmy

Zarówno, gdy nowy jak i powracający klient będzie chciał odwiedzić Twoją stronę internetową a ta nie będzie działać po prostu pójdzie do konkurencji. Na wizerunek Twojej firmy nie wpływa również zbyt dobrze sytuacja, w której to od klienta dowiadujesz się, że Twoja strona internetowa nie działa. Dużo gorsza jest sytuacja, w której zamiast Twojej strony klient zobaczy ostrzeżenie o tym, że jest ona niebezpieczna, może dokonywać ataków i nie należy jej odwiedzać.

Klienci będą zadowoleni z jakości usług

W dzisiejszych czasach nikt nie lubi czekać. Czasami mała awaria, lub po prostu nieudana aktualizacja Twojej strony internetowej może spowolnić jej działanie. Dzięki monitoringowi będziesz miał to pod kontrolą. Oglądając statystyki możesz porównać, jak działała Twoja strona przed i po aktualizacji, porównać poprzednie miesiące z obecnym. Będziesz również wiedział, jak szybko ładuje się Twoja strona dla odwiedzających z różnych krajów.

Ochronisz swój przychód

Gdy Twoja strona nie działa przestajesz sprzedawać i pozyskiwać nowych klientów. Skala strat zależy od rozmiaru firmy i wielu innych czynników, jednak czasami da się ją oszacować. Dla przykładu w 2007 roku firma Amazon obliczyła, że z powodu awarii serwerów i niedostępności swoich usług ponieśli straty rzędu 14 milionów dolarów. Każda minuta niedostępności Amazona to 30 dolarów straty. Strat nie da się oszacować dla firm usługowych, które w momencie awarii serwera mogą stracić duży kontrakt.

Zdobędziesz wyższe pozycje w Google

Wyszukiwarka Google również nie lubi wolnych stron. Częste awarie i spowolnienia powodują spadek pozycji. Pamiętaj również o tym, że roboty Google nigdy nie śpią i odwiedzają Twoją stronę również w nocy. Nie będziesz nawet wiedział o tym, że Twoja strona nie była dostępna i rano okaże się, że została obniżona w rankingach. Dzięki monitoringowi będziesz wiedział co dzieje się z Twoją stroną również wtedy, kiedy śpisz.

Ochronisz się przed skutkami ataków hackerów

W atakach hackerów najgorsze jest to, że ich skutki są wykrywane zbyt późno. Przekonują się o tym właściciele ponad 30 tys stron internetowych każdego dnia. Hackerzy umieszczają na stronach swoich ofiar malware, czyli różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie, które służy do kradzieży danych użytkowników, przekierowań na strony z produktami o wątpliwej legalności lub innym celom. Bardzo często efekty ich działań nie są widoczne, co utrudnia ich wykrycie. Firmy takie jak Google, czy też Kaspersky skanują zasoby Internetu w poszukiwaniu malware. Gdy znajdą je na Twojej stronie zostanie ona umieszczona na czarnej liście i będzie blokowana przez przeglądarki i programy antywirusowe. Dzięki monitoringowi o włamaniu na serwer dowiesz się pierwszy i usuniesz ją, zanim wykryją to inni.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry