Wiedza podróżnicza z pomocą aplikacji mobilnych

Obszar turystyki w Polsce rozwija się bardzo prężnie. Coraz popularniejsze stają się nowe formy podróżowania takie jak chociażby turystyka industrialna czy tanatoturystyka. Turyści wykorzystują możliwości jakie daje im nie tylko turystyka zorganizowana, ale i ta nieformalna — indywidualna czy grupowa.  Jakiś czas temu rynek podróżniczy szturmem zdobyła moda na tzw. backpacking, a więc rodzaj indywidualnej turystyki, związany z odbywaniem dalszych, choć (pozornie) tańszych podróży z niewielkim, mobilnym bagażem.

geometeo_grafika promocyjnaPonieważ mody podróżnicze zmieniają się dynamicznie, a turyści stają się coraz bardziej wymagający i chcą mieć niemalże nieograniczony dostęp do informacji, tradycyjne formy zdobywania wiedzy podróżniczej — takie jak mapa czy atlas— stają się niewystarczające dla spragnionego coraz to nowych wrażeń podróżnika. O wiele bardziej poręczne wydaje się posiadanie wszystkich informacji na niewielkim i przenośnym urządzeniu mobilnym.  Właśnie dlatego powstał pomysł na Geometeo. Dzięki zainstalowaniu aplikacji w swoim urządzeniu mobilnym można mieć dostęp do wszystkich danych na bieżąco i w jednym miejscu.

Polski rynek aplikacji mobilnych również rozwija się dynamicznie. Wedle szacunków w naszym kraju stworzono ich już około 3 – 3, 5 tysiąca. Kluczowymi czynnikami rozwoju okazują się na przykład innowacyjne usługi takie jak LBS (z ang. Location Based Services). Aplikacja Geometeo doskonale wpisuje się w światowe trendy panujące na rynku nowych technologii. Co więcej, aplikacja łączy wiele funkcjonalności w jednym produkcie, w przeciwieństwie do innych oferujących jedynie pojedyncze usługi. Wiąże się to z nieocenionym dla indywidualnego turysty pożytkiem — korzystając z jednej aplikacji oferującej różne rodzaje wsparcia — prognozę warunków atmosferycznych, analizę potrzeb użytkownika, wysyłanie powiadomień i SMS-ów w razie zagrożenia, geolokalizacji, CBvatar, można zaoszczędzić sporo czasu oraz zasobu baterii w  swoim telefonie — jest to bardzo istotne w momencie, kiedy nie mamy regularnego dostępu do ładowania.

Każdy turysta chce być jak najbardziej niezależny i mobilny. Aplikacja Geometeo pozwoli zaspokoić i tę potrzebę. Dostosowano ją do trzech podstawowych systemów – Android, iOS oraz Windows Phone. Dzięki czemu może towarzyszyć turystom w każdej wyprawie. Jest to szczególnie polecane samotnym podróżnikom, którzy siłą rzeczy muszą polegać tylko na sobie. Jeżeli nie znamy danego terenu, Geometeo  na pewno pozwoli nam go szybko poznać, ułatwiając planowanie kolejnych etapów podroży.

 

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top