Wirtualne Targi Pracy

Pierwsze w Polsce (i jedne z pierwszych w Europie) Wirtualne Targi Pracy zorganizuje w marcu portal pracuj.pl. Pomiędzy stoiskami pracodawców będziemy spacerować myszką. Rozmawiać z nimi poprzez klawiaturę.
Wirtualne Targi Pracy odbędą się w 20 i 21 marca. Adresowane są do studentów i absolwentów wyższych uczelni, specjalistów i menedżerów. Swoje oferty kandydatom prezentować będą przede wszystkim duże firmy, najczęściej międzynarodowe. Będzie można spytać o stałą pracę, ale i wakacyjną praktykę.
– Od zwykłych targów pracy różnią się one wyłącznie tym, że pomiędzy stoiskami pracodawców będziemy spacerować myszką, a rozmawiać z przedstawicielami firm poprzez klawiaturę – mówi Maciej Noga, szef targów. Jak na tradycyjnych targach – odwiedzający będą więc mogli otrzymać informacje o wybranych firmach (prezentacje pracodawców), wypełnić aplikację lub złożyć CV, poznać przykłady karier w firmie (wywiady z pracownikami tych firm), porozmawiać z pracodawcą (chat, fora dyskusyjne). – Kandydaci powinni mieć jednak świadomość, że to nie jest miejsce, w którym podpiszą umowę o pracę – mówi Maciej Noga. – To raczej wstęp do całego procesu rekrutacji. Dowiedz się jak najwięcej o firmie, zadaj jej pracownikom swoje pytania, a jeśli firma Ci odpowiada, prześlij CV albo wypełnij aplikację. Rozmowy kwalifikacyjnej jednak nie unikniesz. Tyle, że po targach będziesz do niej lepiej przygotowany.

Wirtualna przestrzeń targowa podzielona będzie na pokoje branżowe. Każdy poszukujący pracy będzie mógł wybrać ten, który odpowiada jego zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym. Oczywiście można odwiedzić więcej niż jeden pokój.

Na razie udział w targach potwierdzili: Andersen , Bank Handlowy w Warszawie S.A., Bertelsmann Media, British American Tabacco, Ernst & Young, General Electric Power Control, Grupa ING, Grupa Żywiec, Master Foods Polska, Philips Lighting Piła SA, KPMG, L’Oreal Polska, Nestle Polska, PKN Orlen, PricewaterhouseCoopers, Unilever Polska. Większość z tych firm co roku zatrudnia przynajmniej kilkadziesiąt osób. Oferują też miejsca na programach praktyk wakacyjnych (niekiedy bezpłatnych) albo programy rozwoju menedżerskiego dla szczególnie utalentowanych absolwentów. – Polecam dokładne sprawdzenie tych programów i „przepytanie” pracodawców także osobom, które pracy mają zamiar szukać za jakiś czas – mówi Maciej Noga. – Następna taka okazja do anonimowej rozmowy z pracodawcą może być dopiero za rok.

Oprócz pracy w Polsce, stowarzyszenie studenckie AIESEC zaprezentuje możliwości wyjazdu za granicę. W ramach programu praktyk AIESECu każdy student, który ukończył drugi rok uczelni (albo jest absolwentem nie dłużej niż rok) może wyjechać do pracy do jednego z ponad 80 krajów świata. Praktyki trwają od 8 tygodni do półtora roku.
Targi odbywają się pod adresem www.targi.pracuj.pl

http://www.targi.pracuj.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top