Wirtualny adres – co to jest?

Wirtualny adres określa możliwość zarejestrowania działalności gospodarczej w prestiżowej lokalizacji oraz przekierowania korespondencji przychodzącej. Pakietowe rozwiązanie wpływa korzystnie na wizerunek firmy i podnosi jej prestiż w oczach klientów. Wynajem adresu rejestracyjnego w centrum miasta to dość opłacalna inwestycja, która zwraca się w krótkim czasie, a przy tym pozwala ograniczyć comiesięczne wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz zapewnia szereg udogodnień. Oferta jest dedykowana przede wszystkim freelancerom oraz osobom, które nie mają czasu na wykonywanie banalnych czynności.

Wirtualny adres – co to jest? 1

Co to jest wirtualny adres – wirtualne biuro?

W ramach pakietu „wirtualny adres” przedsiębiorca otrzyma, m.in. dostęp do biurowca w samym sercu miasta, możliwość umieszczenia prestiżowego adresu w materiałach reklamowych i osobistego odbioru poczty czy wynajmu sal konferencyjnych oraz miejsca do pracy. Natomiast pod nazwą „wirtualne biuro`” kryje się cały pakiet korzyści i usług polegających na pełnym outsourcingu obsługi biurowej. W takim przypadku właściciel firmy może liczyć na otrzymywanie powiadomień drogą mailową o nadejściu przesyłki, skanowanie dokumentów, odbiór i przekierowywanie telefonów czy faksu, obsługę poczty elektronicznej, jak również nieograniczony dostęp do przestrzeni biurowej.

Jak działa wirtualny adres?

Zdobycie fizycznego adresu do rejestracji firmy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pracownicy wirtualnego biura odbierają listy w imieniu adresata, a następnie wysyłają informację o nadejściu przesyłki. Przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić czas na stanie w długich kolejkach na poczcie, poza tym zachowują prywatny adres domowy na własny użytek. Firmy oferujące takie usługi dbają o anonimowość i są doskonałym wsparciem dla swoich klientów w przypadku dłuższego wyjazdu. Ponadto wirtualne biura proponują przestrzeń coworkingową, która jest niezwykle przydatna do spotkań biznesowych.

Dla kogo jest idealnym rozwiązaniem?

Przede wszystkim dla osób, które chcą założyć lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, freelancerów oraz przedsiębiorców spółki kapitałowej stawiających na kwestie wizerunkowe. W większości przypadków osoby pracujące zdalnie albo w terenie nie potrzebują biura, które generuje dodatkowe koszty w postaci czynszu za wynajem czy opłat związanych, m.in. z eksploatacją sprzętu biurowego. Wirtualny adres w Warszawie jest także idealnym rozwiązaniem dla obcokrajowców. Usługa ma na celu pomoc we wszelkich sprawach urzędowych.

Ile kosztuje wirtualny adres?

Koszty związane z usługami wirtualnego biura są dość zróżnicowane. Wszystko zależy od miasta, siedziby biurowca oraz wybranego pakietu. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Najtańsza opcja obejmuje wynajem adresu do rejestracji firmy i korespondencji. Wybrany pakiet usług warto opłacić za rok z góry. Przy podpisaniu umowy na dłuższy okres możemy liczyć na bardziej preferencyjne warunki współpracy. Kluczowa jest lokalizacja oraz standard biurowca. Za wirtualnym adresem przemawia niewątpliwie możliwość zredukowania kosztów związanych z prowadzeniem stacjonarnego biura.

Gdzie warto wybrać wirtualny adres dla firmy?

Wirtualne biura cieszą się coraz większą popularnością szczególnie w dużych miastach. Wiele firm świadczących tego typu usługi znajduje się przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Przy wyborze odpowiedniego miejsca warto kierować się lokalizacją, która będzie korzystna zarówno dla nas, jak i naszych klientów. Wirtualne biuro w centralnym punkcie Warszawy oferuje łatwy dojazd z różnych dzielnic przy pomocy taksówki, samochodu oraz środków komunikacji publicznej. Ścisłe centrum stolicy to bliska odległość od Dworca Centralnego, co zapewnia dogodny dojazd kontrahentów z każdego miejsca w Polsce.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego biura wirtualnego warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale też na szereg innych czynników, takich jak lokalizacja czy bliska odległość punktów usługowych typu restauracje, sklepy oraz kawiarnie. Polecanym przez redakcję kandydatem znajdującym się w Warszawie jest Vimar Ofice, którego ofertę znajdziemy pod linkiem https://www.vimaroffice.pl/oferta-biura-wirtualne

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry