WordPress czy Joomla!, w co się lepiej wgryźć?

Nie od dziś wiadomo, że własna strona internetowa to niewątpliwy atut każdego przedsiębiorstwa. Szczególnie dziś, chcąc zaistnieć na rynku musimy istnieć również w Internecie. Stąd też wiele firm decyduje się na zatrudnienie informatyka. Ten natomiast wraz z pomocą grafika wprowadza przez wiele godzin kody, aby w końcu ze stron niezrozumiałych dla nas linijek urodziła się nowa strona internetowa. Cały proces pozostawiamy w rękach innej osoby, co jednak jeśli zwyczajnie tego nie lubimy bądź nie stać nas na pomoc z zewnątrz? Pewnie myślisz sobie – ale przecież nie znam się na tym! Co o ja sam mogę zrobić? – odpowiedź brzmi – wiele!

Da się? Da się!

Wordpress czy Joomla!, w co się lepiej wgryźć? 1Wcale nie musisz znać języka kodowania aby samodzielnie postawić stronę internetową. Wystarczą do tego pliki systemu i hostingi, jeśli korzystamy z systemów opartych na CMS. Nadal brzmi nieco przerażająco? Spokojnie, wystarczy trochę poczytać. Po założeniu domeny i wyboru programu, otrzymujemy wszystkie, niezbędne narzędzia. Do naszych zadań należy jedynie ułożenie dostępnych  klocków według własnego upodobania. Jedne z najprostszych i najpopularniejszych systemów zarządzania treścią to WordPress oraz Joomla!. Oba niezwykle przyjazne dla laików, z prostym interfejsem.

Stojąc przed wyborem…

Wordpress czy Joomla!, w co się lepiej wgryźć? 2Oba CMs’y są darmowe i w tej kwestii sobie równe. Będąc jednak całkowitym  laikiem, musimy się zastanowić, jak powinna wyglądać oraz zachowywać się nasza strona.

Worpress:

  • Uznawany za najprostszy w użyciu, z przejrzystym interfejsem
  • Liczne wtyczki urozmaicające stronę
  • Szeroki wybór szablonów wyglądu strony
  • Tworzenie niestandardowych pól na stronie
  • Prosta edycja dodawanych tekstów

Polecany do prowadzenia bloga oraz prostych stron internetowych.

Joomla!:

  • Program powszechnie uznawany za trudniejszy w obsłudze
  • Zaawansowana administracja
  • Prostsze aktualizacje
  • Lepsze wyniki pomiarów wydajności
  • Mamy możliwość wprowadzenia większej ilości ustawień

Wykorzystywany do budowania bardziej skomplikowanych stron.

Potrzebujesz pomocy?

Wordpress czy Joomla!, w co się lepiej wgryźć? 3

Kiedy zbudujesz już swoją stronę ale nadal nie trafia ona do odbiorców oznacza to, że najprawdopodobniej znajduje się nisko w wynikach wyszukiwania. Tu sprawa staje się już bardziej skomplikowana. Pozycjonowanie strony to długotrwały ale efektywny proces mający na celu poprawienie pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwarek. Polega on na rozbudowie strony, optymalizacji kwestii technicznych oraz zdobywaniu wartościowych linków. Cały proces może zająć nam ogromną ilość czasu. W przypadku kiedy zależy nam na szybkim zdobywaniu nowych klientów i dobrze rokujących odwiedzin strony, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy zajmą się pozycją naszej strony w wyszukiwarce Google. W związku z rosnącą konkurencją i powstawaniem nowych firm, które konkurują ze sobą w danych branżach, istnieje wiele firm prowadzących taką działalność. Zarówno budujących dla nas stronę “od zera”, jak i oferujących pozycjonowanie istniejących już platform. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pozycjonowania,, zapraszamy do odwiedzenia poniższej strony: https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie/ .

autor: Zuzanna Duńczyk

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top