WP Trusted – Bezpieczny Nadawca

Phishing” oznacza podszywanie się pod godną zaufania instytucję w celu wyłudzenia prywatnych informacji (np. haseł lub numerów kart kredytowych). Wirtualna Polska przeciwdziałając temu procederowi realizuje program “WP Trusted – Bezpieczny Nadawca“. Pierwszym partnerem programu została największa polska platforma e-commerce – Allegro. Od teraz wszelkie listy wysyłane do użytkowników Poczty WP przez serwis Allegro oznaczane będą specjalną ikonką graficzną, a ich nadawca zyska miano w pełni bezpiecznego. Współpraca ta ma pozwolić skutecznie chronić internautów przed spreparowanymi mailami, co jest szczególnie istotne zwłaszcza po zakończeniu aukcji.

Wiadomości pochodzące od bezpiecznego nadawcy są specjalnie oznaczane przez WP – za pomocą ikonki oraz zielonego paska, które wyróżniają list spośród innych. Dzięki takiemu oznakowaniu odbiorca ma pewność, że wiadomość została wysłana z wiarygodnego źródła. Co ważne Wirtualna Polska gwarantuje wiarygodność adresu nadawcy.

Mamy 5,3 miliona użytkowników poczty e-mail korzystających z naszej usługi za pośrednictwem interfejsu WWW. Trafiają do nich setki milionów listów miesięcznie. Wprowadzając nowatorski program “Bezpieczny Nadawca” staramy się nie tylko przeciwdziałać phishingowi, chroniąc naszych internautów przed potencjalnym, bezprawnym wyłudzaniem ich prywatnych danych, ale też i edukować. Inicjujemy jednocześnie akcję na rzecz bezpieczeństwa korespondencji w Sieci. Cieszy nas, że jej pierwszym, znakomitym partnerem zostało Allegro. – mówi Andrzej Butkiewicz z Wirtualnej Polski.

Od 10 lutego, każdy e-mail wysłany przez serwis Allegro.pl do klientów oraz kontrahentów korzystających z Poczty WP, będzie wyróżniony graficznie. W nagłówku wiadomości, przy kopercie pojawi się zielony “ptaszek” potwierdzający, że wiadomość pochodzi z wiarygodnego źródła, czyli właśnie – i na pewno – z platformy Allegro.

Ponadto, również na zielonym tle, wyświetlany będzie komunikat: “Ta wiadomość pochodzi od Bezpiecznego Nadawcy“.

Usługa działa m.in. dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technik kryptograficznych (DKIM), z których korzysta Poczta Wirtualnej Polski oraz systemy pocztowe Allegro.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry