Wszystko co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu od awarii

Opublikowano: 28 lipca 2016. Kategoria: Wpisy Promowane.

W wielu państwach Europy dodatkowe ubezpieczenie pojazdu jest czymś normalnym. W Polsce nadal większość posiadaczy samochodu ogranicza się do wykupu obowiązkowych polis, nie interesując się dodatkowymi zabezpieczeniami. Niesłusznie, zwłaszcza, jeśli zdarza im się podróżować poza granicami kraju.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie od awarii?

Wszystko co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu od awarii 1Nagłe usterki nie są czymś, co można przewidzieć. Przynajmniej jeśli chodzi o fakt ich wystąpienia, bo już koszta z jakimi się wiążą można prognozować. Co gorsza, usuwanie usterki to nie tylko pieniądze wydane na nowe części i opłacenie pracy mechanika. W przypadku poważniejszych usterek składa się na nie także koszt odholowania auta. Jeśli zsumować wszystkie opłaty, okaże się, że opłacanie polisy ubezpieczeniowej jest po prostu tańsze.

Dlaczego warto wykupić polisę gdy jedziesz zagranicę?

Jadąc do innego państwa możesz polegać na tym, że Twój pojazd jest sprawny. Co jednak gdy będziesz mieć pecha? Albo gdy usterka nastąpi w wyniku wypadku? Samo szukanie warsztatu w innym kraju może być kłopotliwe. Tymczasem korzystając z polisy wystarczy, że zadzwonisz na infolinię wskazaną przez ubezpieczyciela.

Ile kosztuje ubezpieczenie od awarii samochodu?

Mniej niż można sądzić. Przykładowo działająca w Wielkiej Brytanii spółka Insurance Choice (Breakdown Cover) oferuje pakiety zaczynające się od 19 funtów rocznie. Kwota ta może się różnić w zależności od wieku pojazdu i zakresu ubezpieczenia, jednak już w tym wariancie można liczyć na przybycie ekipy naprawczej w ciągu 40 minut od poinformowania operatora infolinii odnośnie zaistniałego problemu i lokalizacji auta.

Na co można liczyć w ramach ubezpieczenia?

Samo przybycie mechaników to nie wszystko. Drobne usterki typu przebita opona naprawiają od razu, w przypadku poważniejszych zapewniają odtransportowanie samochodu do warsztatu. To jednak nie wszystko. W przypadku droższych pakietów ubezpieczeniowych możliwe jest pokrycie kosztów noclegu w okolicy warsztatu naprawczego, a nawet użyczenie pojazdu zastępczego na czas usuwania awarii.

Nie tylko samochody osobowe

Ubezpieczenia od awarii samochodu dotyczą zarówno pojazdów prywatnych, jak i służbowych. W przypadku flot można nawet uzyskać całkiem interesujące obniżki cen. Co ważne – wiele firm, również wspomniane Insurance Choice, pozwala na objęcie polisą nie tylko samochodów osobowych, ale tez motocykli oraz minibusów.

Wpisy PromowaneWszystko co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu od awarii

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.