Wycieraczka obiektowa jest bardzo ważnym elementem, który powinien znaleźć się w każdym budynku, po którym każdego dnia porusza się wiele osób. Tala wycieraczka zbiera brud, kurz i inne zanieczyszczenia, które na butach mogłyby przenieść się do budynku. Warto pamiętać jednak o tym, że wycieraczka będzie spełniała swoją funkcję niezawodnie tylko wtedy, gdy będzie solidna, wykonana z dobrej jakości materiałów. Dlatego warto stawiać na produkty uznanych producentów.

Co warto wiedzieć o wycieraczkach obiektowych?
Współczesna wycieraczka musi nie tylko dobrze chronić przed brudem, ale również dobrze wyglądać. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy producent wycieraczek obiektowych ma rozbudowaną ofertę tego typu produktów, aby każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie. Dobrej jakości wycieraczki obiektowe mogą zatrzymywać na sobie nawet 85% brudu. Dzięki temu wnętrza obiektów chronione są nie tylko przed zabrudzeniami, ale również przed zniszczeniami. Podstawowa wersja wycieraczki obiektowej złożona jest z kilku części — te z kolei podzielone są na moduły oraz sekcje.
Większość tego typu wycieraczek zaczyna się przy wejściu do budynku i kończy tuż za progiem. Może być wykonana z różnych materiałów i przybierać różnego kształty. To uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować pod każdym typem drzwi.
Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto sprawdzić, czy producent wycieraczek obiektowych oferuje swoje produkty w wersji antypoślizgowej — tylko taka będzie w pełni bezpieczna dla osób odwiedzających budynek. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, ich czyszczenie jest naprawdę proste i nie zajmuje wiele czasu (np. modele gumowe wystarczy jedynie od czasu do czasu przetrzeć mokrym mopem).
Jakie są rodzaje wycieraczek obiektowych?
Wycieraczki obiektowe można podzielić na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te pierwsze będą chroniły przed zabrudzeniem posadzki przy wejściu do budynku. Natomiast modele wewnętrzne stosowane są w celu zabezpieczenia podłóg nie tylko przed zabrudzeniami, ale również przed zniszczeniem. Wycieraczki mogą mieć różne wypełnienie — to które w danym przypadku będzie się sprawdzało najlepiej, zależne jest przede wszystkim od specyfikacji budynku oraz preferencji osoby dokonującej ich zakupu.

W wycieraczkach stosowane są najczęściej wkłady wykonane z materiałów takich jak:
- filc — wycieraczki z takim wypełnieniem bardzo dobrze będą radziły sobie z odprowadzaniem z obuwia nadmiaru wilgoci;
- guma — to rozwiązanie polecane do miejsc, w których występuje problem z dużą intensywnością zabrudzeń posadzki.
Na rynku dostępne są również wycieraczki szczotkowe, które będą wykazywały właściwości antypoślizgowe w każdych warunkach.
O czym warto pamiętać, wybierając wycieraczkę obiektową?
Wybierając wycieraczkę obiektową, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar — aby była funkcjonalna, nie może być ani za duża, ani też za mała. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest zakup na wymiar, dziś już niemal każdy producent wycieraczek obiektowych ma taką możliwość w swojej ofercie.
Poza wielkością należy zwracać uwagę również na materiał, z jakiego wycieraczka została wykonana, jej jakość, trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Bardzo ważne jest również to, by wycieraczki posiadały odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. To istotna sprawa, ponieważ jeżeli przez wycieraczkę doszłoby do wypadku, wówczas właściciel budynku mógłby mieć poważne problemy z tego powodu.
Gdzie przydatne będą wycieraczki obiektowe?
Wycieraczki obiektowe można stosować w każdym budynku znajdującym się w przestrzeni publicznej. Takie rozwiązanie niezawodnie sprawdza się między innymi w sklepach, szpitalach, lokalach gastronomicznych, szkołach czy budynkach rekreacyjnych. Wycieraczki obiektowe to niezbędny element każdego budynku, szczególnie takiego, do którego każdego dnia wchodzi mnóstwo osób. Ich stosowanie pozwala na ochronę posadzki przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami oraz zniszczeniami. Warto stawiać na dobrej jakości wycieraczki obiektowej oferowane przez uznanych producentów.
Wpisy promowane
- Trzy korzyści z kwalifikowania technologii spawania (WPQR)Kwalifikowanie technologii spawania WPQR (ang. Welding Procedure Qualification Record) to procedura skierowana do firm oferujących produkcję spawalniczą. Wdrożenie WPQR daje ...
- Zmiana strony firmowej – jak uniknąć pułapek i przeprowadzić migrację bezproblemowo?W dynamicznym świecie cyfrowym aktualizacja strony internetowej jest nieunikniona. Nowe technologie, zmieniające się trendy UX i wymagania użytkowników sprawiają, że ...
Zobacz ofertę Wpisów promowanych.
Wydarzenia
09.05.2025 PM Showcase Day
20.05.2025 - 21.05.2025 E-Commerce Connect
21.05.2025 VII Kongres MIT Sloan Management Review Polska
30.06.2025 - 01.07.2025 Code Europe
Nie widzisz swojego wydarzenia? Skontaktuj się z nami!