Wyjaśniamy dlaczego opłaca się kupić węgiel z Rosji

Chociaż Polska jest największym producentem węgla kamiennego w całej Unii Europejskiej, to każdego roku trafiają na nasz rynek ogromne ilości surowca z importu. Większość stanowi węgiel z Rosji. Okazuje się bowiem, że rosyjski surowiec jest znacznie tańszy, ponieważ jego wydobycie kosztuje trzy razy mniej, niż nawet w najlepszych Kompaniach Węglowych.

Dlaczego opłaca się sprowadzać surowiec z tak odległych miejsc, skoro mamy do dyspozycji krajowy węgiel niemalże od ręki? Co decyduje o tym, że miejscowe składy rosyjskiego węgla mają znacznie niższe ceny niż ceny węgla z polskich kopalń?

Sprzedaż węgla – gdzie najtaniej?

sprzedaz-weglaOkazuje się, że w Polsce największym powodzeniem cieszy się węgiel z Rosji. Klienci potwierdzają, że nawet najlepszy polski surowiec nie jest w stanie dorównać węglowi importowanemu ze Wschodu, ponieważ wypada on korzystniej niemal pod każdym względem. Najbardziej chwalą sobie jego ekonomiczniejszą użyteczność oraz wygodę. Węgiel z Rosji spala się znacznie lepiej, nie pozostawiając nadmiaru popiołu, a dodatkowo nie kruszy się i pozbawiony jest przerostu kamienia.

A co z normami jakościowymi dotyczącymi produkcji węgla rosyjskiego?

Ministerstwo Gospodarki uznało, że normy jakościowe dotyczące produkcji węgla z Rosji są realizowane z nadwyżką przez importerów również na naszym rynku. Okazuje się bowiem, że większość polskich kopalni nie spełnia nawet podstawowych wymagań dotyczących dopuszczalnej normy siarki czy też maksymalnej zawartości popiołu. Surowiec rosyjski z kolei posiada dużo korzystniejsze parametry, praktycznie w każdej klasie. Pomimo wysokiej jakości rosyjskiego surowca, jego cena nadal jest znacznie korzystniejsza. Węgiel opałowy na wschodzie jest wydobywany w nadmiarze, dlatego też Rosja rozprowadza go do wielu krajów. Podobnie jest w przypadku miału. Warto wiedzieć, że dobrej jakości miał węglowy powi­nien przy­po­mi­nać raczej żwir niż pia­sek. W Polsce spora część kupujących deklaruje zakup rosyjskiego surowca przed nadchodzącą zimą, który świetnie nadaje się jako zimowy opał.

Dlaczego opłaca się zainwestować w węgiel z Rosji?

Węgiel z Rosji jest jak najbardziej godny polecenia, nie tylko ze względu na swoją niska cenę, ale przede wszystkim ze względu na jakość, którą oferują importerzy zza wschodniej granicy. Okazuje się, że znacznie łatwiej się on spala, a do tego nie pozostawia popiołu, ani też nie zatyka rusztu i kominów. Jeśli chodzi o cenę, to różnica między rosyjskim surowcem a tym wydobywanym z polskich kopalni może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Węgiel z Rosji jest dostarczany praktycznie przez cały rok, a importerzy gwarantują szybki i stały czas dostawy, który realizowany jest na wielu trasach. Zmniejszona ilość pośredników również przyczynia się do znacznie niższych cen w składach opału. Dzięki niskim kosztom oraz dużej dostępności węgiel z Rosji ma szerokie zastosowanie. Węgiel rosyjski zapewnia wysoką jakość, niską cenę, różnorodność oraz powszechną dostępność.
Jeśli trafi nam się nam ładny i smoliście czarny węgiel, który jest twardy i w dobrej cenie, to wręcz grzechem byłoby nie skorzystać z okazji jego zakupu.

Artykuł poleca firma KInvestments oferująca najlepszy węgiel z Rosji

Wpisy promowane

  • Ile trwa budowa domu?
    Czas budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, stopień skomplikowania projektu, rodzaj materiałów i umiejętności wykonawców. ...
  • Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę?
    Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę? To proste — podnośnik dźwigowy z przyssawką pozwala na szybkie i bezpieczne ...

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top