Wykup ubezpieczenie – leasing nie przepadnie!

Już na samym początku współpracy z firmą leasingową warto pomyśleć o ograniczeniu ryzyka ewentualnych problemów – zdanie to brzmi dosyć banalnie, jednak niesie za sobą ważną przesłanie: zabezpiecz siebie i swoje pieniądze, bo nikt za ciebie tego nie zrobi. Jest wiele sposobów zapewnienia sobie spokojnego snu, a jednym z nich jest ubezpieczenie leasingu.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Wykup ubezpieczenie – leasing nie przepadnie! 1Kiedy chcemy zabezpieczyć dom czy mieszkanie, staramy się przewidzieć różne zdarzenia losowe, a następnie wykupujemy ubezpieczenie nieruchomości o odpowiednim zakresie. Staramy się więc oszacować ryzyko, wycenić je i jak najbardziej zmniejszyć jego potencjalne skutki. Podobnie jest z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Dlaczego więc inaczej mielibyśmy podchodzić do ubezpieczenia spłaty naszego leasingu? Wszak wypadki lub pech chodzą po ludziach. Takie ubezpieczenie w leasingu można wykupić na wypadek zdarzeń losowych, które mogą nam w przyszłości uniemożliwić spłacanie rat leasingowych.

Gdzie szukać ubezpieczenia leasingu?

Ubezpieczenie spłaty rat (nie tylko leasingu, ale i kredytu samochodowego) ma w swojej ofercie bardzo wiele instytucji finansowych związanych z koncernami samochodowymi. Jedną z nich jest Volkswagen Financial Services. Możesz skorzystać z jej usług, jeśli chcesz wziąć na przykład w leasing pojazd marki Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, a także Volkswagen Samochody Użytkowe. Około 30% polskiego rynku to sprzedaż właśnie tych marek pojazdów.

Wykupujesz ubezpieczenie, leasing jest zabezpieczony

Wykupując ubezpieczenie, leasing automatycznie staje się zabezpieczony na przykład przed ryzykiem braku spłaty jego rat. Mając na przykład „Ubezpieczenie Spłaty Leasingu” (tak się nazywa jeden z produktów ubezpieczeniowych Volkswagen Financial Services) nie musisz się martwić, jeśli jakikolwiek wypadek losowy uniemożliwi ci pracę zawodową, a tym samym zarabianie i spłacanie rat leasingowych za samochód, który użytkujesz. Wspomniana polisa zapewni spłatę twojego leasingu. Stanie się tak nawet w przypadku, jeżeli nie miałbyś żadnych środków finansowych np. na skutek choroby, uszczerbku na zdrowiu, hospitalizacji czy śmierci.

Jak uruchomić ubezpieczenie w leasingu?

Jest to bardzo proste. Wystarczy, że podczas zawierania umowy finansowania auta powiesz przedstawicielowi leasingodawcy, że jesteś zainteresowany włączeniem do swojej umowy polisy ubezpieczenia w leasingu. Koszty takiego ubezpieczenia nie są duże. Jeśli się na to zdecydujesz, dodatkowo mogą być one dołączone do twoich rat leasingowych.

Skutki braku ubezpieczenia w leasingu

Najpoważniejszym skutkiem braku ubezpieczenia leasingu (jeśli w pewnym momencie przestaniesz spłacać raty leasingowe), jest konieczność zwrotu leasingowanego auta. To jednak nie rozwiąże sprawy do końca, bowiem w dalszym ciągu musisz liczyć się z koniecznością dopłaty. Szczególnie w przypadku, kiedy auto sporo już straciło ze swojej początkowej wartości. Rozważ wszystkie za i przeciw, ale kieruj się zawsze zdrowym rozsądkiem. Lepiej bowiem zapobiegać niż leczyć – jak mówi stare przysłowie – a ubezpieczenie leasingu jest właśnie formą zapobiegania sytuacjom, na które nie masz wpływu i których wystąpienia z pewnością się nie spodziewasz.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top