Wymagająca branża IT – jakie meble biurowe i dodatki?

Branża IT to jeden z najdynamiczniej rosnących segmentów rynku. Programiści i administratorzy stają się najczęściej poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy. Jednym z elementów walki o pracownika, obok wynagrodzeń i dodatków pozapłacowych, stał się standard biura.

Wymagająca branża IT - jakie meble biurowe i dodatki? 1

Co jest ważne dla pracownika z branży IT?

Miejsce pracy dla specjalistów IT nie może być pierwszym lepszym biurem. Przestrzenie projektowane dla firm z tego sektora, powinny wyróżniać wysokiej jakości meble biurowe, zaawansowane rozwiązania techniczne i technologiczne. Z badań przeprowadzonych przez Kelly Global Workforce Index wynika, że pracownicy IT w większym stopniu, niż pracownicy innych sektorów, cenią sobie standard środowiska pracy i dostęp do najbardziej nowoczesnego wyposażenia w biurze. Wystrój ma również ogromny wpływ na budowanie silnej kultury organizacyjnej i zwiększenie zaangażowania.

Jak zaaranżować biuro?

Aranżacja biura IT w większości przypadków opiera się na wieloosobowych stanowiskach pracy typu workbench. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że cały zespół realizujący dany projekt może pracować w jednym miejscu, co ułatwią wymianę myśli. Ta opcja sprawdza się szczególnie przy programowaniu grupach, kiedy to kilku programistów wspólnie pracuje nad danym zadaniem.

Nie wolno jednak zapominać, że niekiedy zdarzają się wyzwania wymagające szczególnego skupienia. Wtedy przydadzą się bardziej komfortowe warunki: niezależne biurka czy stanowiska odgrodzone panelami akustycznymi.

Ważne jest także przygotowanie przestrzeni przeznaczonej do tzw. burzy mózgów. Tego typu miejsca mają duży wpływ na efektywność pracy, dlatego powinny znajdować się w sąsiedztwie głównych stanowisk pracy zespołu. Oprócz odpowiedniej lokalizacji takiej strefy, ważne jest również jej wyposażenie. Nietypowe dodatki i meble biurowe, inspirujące naklejki czy ciekawe fototapety mogą wyzwalać innowacyjne pomysły.

Projektując biuro pracowników z branży IT warto pomyśleć także o strefie relaksu. Ze względu na specyfikę zadań realizowanych przez informatyków i programistów, w siedzibach wielu firm tworzone są tzw. chillout room’y. Takie miejsca pozwalają na aktywne spędzenie przerwy i prawdziwy relaks, które są niezwykle istotne po wielogodzinnej pracy przy monitorze komputera.

Meble biurowe i dodatki dla pracowników IT

Stworzenie komfortowego biura dla branży IT nie jest łatwym zadaniem. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na meble biurowe – ich jakość i estetykę. Biurka powinny być na tyle duże, aby mogły pomieścić niezbędny sprzęt – np. dwa monitory, komputer stacjonarny lub laptop. Zwiększona ilość urządzeń elektronicznych wiąże się z ogromną ilością przewodów zasilających. By utrzymać je w należytym porządku przydadzą się specjalnie zaprojektowane kanały kablowe poziome i pionowe, mediaporty wbudowane w blat biurka, przelotki na kable czy np. blat przesuwny umożliwiający łatwy dostęp do gniazd elektrycznych. Wskazane elementy stanowią dzisiaj obowiązkowe wyposażenie stanowiska pracy informatyka czy programisty.

Zakup wyposażenia do biura IT może być wyjątkowo trudnym zadaniem – z jednej strony musi być ono funkcjonalne i dopasowane do specyficznych potrzeb pracowników, z drugiej natomiast musi odpowiadać wymaganiom estetyki i najnowszych trendów.

By ułatwić swoim klientom wybór, producenci mebli tworzą tzw. showroomy, w których można sprawdzić możliwości aranżacyjne i jakość mebli. Dla przykładu, jeśli interesują nas estetyczne i ergonomiczne meble biurowe w Bydgoszczy, możemy je obejrzeć na stronie https://wuteh.com.pl/showroom-bydgoszcz/ lub przekonać się o ich wykończeniu, w stacjonarnej siedzibie showroomu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top