Wymiana opon z dostawą w samochodach osobowych

Choć w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe – te używane muszą mieć jedynie minimum 1,6 mm bieżnika – to przed pierwszymi opadami śniegu, a także pod koniec zimy, rosną kolejki przed punktami wymiany. Polacy wolą jeździć bezpiecznie, dlatego większość z nas wymienia regularnie opony. Teraz mają do wyboru nową możliwość, która na pewno wielu ucieszy.

Uciążliwe kolejki

Wymiana opon z dostawą w samochodach osobowych 1Wymiana opon w tym samym terminie, w którym robią to wszyscy inni wiąże się z szeregiem niedogodności. Jeżeli chcemy kupić opony, to w tym czasie znikają ze sklepowych półek najbardziej atrakcyjne oferty. Jeżeli mamy znaleźć w garażu te ubiegłoroczne, też może to zająć nieco czasu, choć to przynajmniej zależne jest od nas i naszego porządku. Ale prawdziwe schody zaczynają się dopiero gdy jedziemy do punktu wymiany opon.

Kolejki przed punktem wymiany są w tym okresie makabryczne. Zdarza się, że ludzie czekają po kilka godzin, aż przyjdzie ich kolej. W tej sytuacji zbawienne okazuje się to, że w niektórych punktach można się umówić przez telefon na konkretną godzinę. Oczywiście nikt nie zagwarantuje nam na 100% że od razu z drogi wjedziemy na warsztat i wyjedziemy po kilkunastu minutach. Ale faktem jest, że taka usługa znacząco skraca czas oczekiwania.

Jest jednak jeszcze lepszy sposób. Wcale nie musimy się ruszać z domu, stać w kolejkach i stresować upływającym czasem. Wystarczy że skorzystamy z usług firmy oferującej wymianę opon u klienta.

Mobilna wymiana opon

Usługa mobilnej wymiany opon polega na tym, że przyjeżdża do nas serwisant z odpowiednim sprzętem i dokonuje wymiany opon na miejscu. Nie musimy stać w kolejkach, czekać, ani stresować się że gdzieś nie zdążymy. Siedzimy w domu lub w biurze, pijemy kawę, a w tym czasie pracownik firmy wymienia nam opony. Oczywiście możliwa jest również wulkanizacja i inne tego rodzaju usługi serwisowe.
Wprawdzie w terminie poprzedzającym nadejście zimy może się okazać, że również będziemy musieli poczekać, jednak czym innym jest oczekiwanie na serwis, gdy samochód stoi pod domem, a czym innym siedzenie w aucie w kolejce do zakładu. W takiej sytuacji istotne jest tylko to, żeby opony zostały wymienione zanim będziemy musieli ruszyć w drogę.

Wycieczka zagraniczna

W wielu krajach konieczność wymiany opon z letnich na zimowe nakłada na nas ustawodawca. W Europie jest to zazwyczaj termin od 1 listopada do kwietnia. W różnych krajach koniec tego terminu wygląda różnie, dlatego trzeba to sprawdzić, albo jeździć na zimówkach do końca kwietnia. Pułapką może być Słowenia, w której okres ten zaczyna się 15 października. Trzeba więc być czujnym.

Jeżeli jednak planujemy zimowy wypad na narty do któregoś z krajów Unii, warto dowiedzieć się jakie przepisy dotyczące opon tam panują. Później wystarczy zadzwonić do firmy zajmującej się mobilną wymianą opon i umówić termin wykonania usługi. Oszczędzimy sobie w ten sposób dodatkowych stresów przed wyjazdem.

Warto pamiętać o tym, że taka firma zajmuje się również składowaniem opon po wymianie, dzięki czemu nie musimy się dodatkowo zajmować wyszukiwaniem miejsca, w którym moglibyśmy je przetrzymywać.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top