Wynajem długoterminowy samochodu – czy warto?

Obok leasingu wynajmem długoterminowy samochodów to jeden z głównych elementów finansowania dla przedsiębiorców. Niskie miesięczne raty, możliwość wyboru auta wśród wielu marek i profesjonalne wsparcie – to wszystko działa na korzyść wynajmu.

Wynajem długoterminowy samochodu - czy warto? 1

Dlaczego warto?

Jak już zostało wspomniane we wstępie, wyjmowanie samochodów jest opłacalne, bo w porównaniu do leasingu można na nim sporo zaoszczędzić. Raty są niskie i stałe (koszt uzyskania przychodu), dlatego można się dobrze przygotować do każdorazowej spłaty. Co więcej, płaci się za utratę wartości auta, a nie za jego wartość całkowitą. Można liczyć także na ciekawe bonusy, które są ustalane przez daną firmę wypożyczającą. Można spodziewać się m.in.: zakup opon, wymiana różnych części, przeglądy techniczne, pakiety ubezpieczeń, bieżące naprawy oraz zapewnienie aut zastępczych na czas oddania do serwisu pojazdu pożyczonego.

Idealne dopasowanie do klienta

Wynajem długoterminowy to zawsze bardzo mocno dopasowana oferta do potrzeb klienta. Zawsze brane są pod uwagę indywidualne potrzeby przedsiębiorcy. O tym, co może proponować dana firma wynajmująca, można poczytać m.in. na stronie tego firmy Hitachi Capital Sp. z o.o.: https://www.hitachicapital.pl/. Przede wszystkim chodzi tu o wybór marki, nawet wśród tych bardziej luksusowych oraz ustalenie stopnia eksploatacji auta, na podstawie czego określana jest m.in. wartość miesięcznej raty i innych usług związanych z użytkowaniem pojazdu. Umowę można zawrzeć na okres od 2 do 5 lat, a po jej zakończeniu podjąć decyzję – czy auto zostanie odkupione czy zamienione na nowszy model. Po co więc przepłacać, kiedy w koszty wlicza się jedynie paliwo oraz korzystanie z samochodu. Nic ponad to!

Inne korzyść z najmu

Oprócz tego, że co jakiś czas można zmieniać auto na nowe, pachnące świeżością i niewyjeżdżone, wynajem daje także inne bonusy . Po zawarciu transakcji przedsiębiorca nie wpłaca żadnej złotówki za wynajmowane auto, ponieważ spłata zaczyna się dopiero wraz z pierwszą miesięczną ratą. Oprócz tego kwota uiszczana za auto może być dodana do kosztów uzyskania przychodów, co zostanie wykazane w odpisach. Nie trzeba się również martwić w przypadku przekroczenia limitu kilometrów zawartych w umowie, ponieważ za każdy z nich płaci się określoną wcześniej kwotę. Jeśli przedsiębiorca zechce wymienić auto na inny model, to może to zrobić bez problemu już w trakcie trwania umowy.

Warto zdecydować się na wynajem długoterminowy samochodu, ponieważ nie trzeba się martwić o jego obsługę i pokrywanie różnych kosztów, tak jak w przypadku leasingu. Portfel zostanie znacznie mniej uszczuplony i oprócz tego można przez cały czas wynajmu liczyć na fachowe poradnictwo w różnych kwestiach związanych z użytkowaniem auta.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry