Wynajem ściany wideo – przenieś prezentacje na zupełnie inny poziom!

Każda firma, która regularnie prezentuje swoją ofertę na targach czy branżowych konferencjach wie, jak ważna jest kwestia atrakcyjnego pokazania swoich produktów czy usług. Liczy się nie tylko treść, ale i forma. Świetnym rozwiązaniem na takie wydarzenie jest wynajem ściany wideo (z ang. video wall).

Wynajem ściany wideo

Pod tym terminem kryje się zestaw wysokiej klasy monitorów LCD/LED, które zostały połączone w duży ekran i podpięte do jednego źródła sygnału. Najprostsze ściany wideo składają się z trzech lub czterech monitorów. W tym pierwszym przypadku ekrany są zamocowane obok siebie w poziomie lub jeden nad drugim w pionie, w tym drugim tworzymy szachownicę 2 na 2.

 wynajem ściany wideo

Ale to wcale nie koniec możliwości ścian wideo. W praktyce dozwolone jest tworzenie większych układów, 2 na 3, 3 na 3 czy 3 na 5 monitorów. Dzięki temu można łatwo prezentować swoją ofertę na przekątnych sięgających setek cali. Wtedy nasze produkty czy usługi znakomicie wyróżniają się na tle konkurencji.

Wiele firm nie decyduje się na korzystanie z tej technologii ze względu na wysoki koszt zakupu sprzętu oraz jego przechowywania czy serwisowania. Nawet przedsiębiorstwa, które regularnie uczestniczą w targach i konferencjach, nie będą używać ściany wideo przez więcej niż kilkadziesiąt dni w roku. Zakup wydaje się więc mało opłacalny.

Logiczna alternatywa – wynajem ściany wideo

Na szczęście istnieje alternatywa – wynajem ścian wideo. W tym modelu klient płaci wyłącznie za te dni, w których faktycznie eksploatuje ekrany. Odpada koszt serwisowania sprzętu oraz jego przechowywania. Firma ma gwarancję, że zawsze otrzyma najnowocześniejsze urządzenia oferujące najlepszą możliwą jakość obrazu.

Nowoczesne monitory czy telewizory cechuje nie tylko większa wierność przy prezentowaniu barw, ale także lżejsza i mniej rzucająca się w oczy konstrukcja. Na pozór jest to coś błahego, ale po zmontowaniu kilku ekranów często okazuje się, że gruba ramka wokół paneli LCD rujnuje efekt. Dlatego warto korzystać z modeli nowoczesnych, z mało widoczną obudową.

Wypożyczalnia ścian wideo nie tylko udostępnia monitory, ale także transportuje je na miejsce targów czy konferencji, montuje zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, podłącza do wybranego przez klienta źródła sygnału (zazwyczaj komputera), testuje czy wszystko działa jak należy, a po konferencji wszystko demontuje i zabiera. Firma otrzymuje więc gotowe, działające rozwiązanie.

Coś więcej niż sprzęt

Dodatkowe usługi w zakresie wynajmu ścian wideo obejmują np. montaż obudowy wokół całego zespołu ekranów w kolorze i estetyce nawiązującej do barw przedsiębiorstwa czy reklamowanego produktu. Towarzyszyć temu może także logo, adres WWW firmy oraz inne istotne informacje. Do tego dochodzi opcja instalacji ukrytego nagłośnienia.

ściana wideo

Wynajem gwarantuje stały dostęp do najnowocześniejszych technologii wyświetlania obrazu, takich jak np. OLED. Supercienkie telewizory OLED, oparte na elektroluminescencyjnych diodach organicznych, są nadal bardzo drogie. Dzięki wypożyczalni firma może korzystać z ich dobrodziejstw za ułamek oryginalnej ceny.

Wypożyczenie ściany wideo to wygodne i oszczędne rozwiązanie, które pozwala osiągnąć fantastyczny efekt gigantycznego ekranu przy zachowaniu rozsądnego budżetu. Na taki wydatek mogą pozwolić sobie nawet ambitne, mniejsze firmy, które ze zrozumiałych względów nie dysponują możliwościami finansowymi największych graczy.

Klient płaci tutaj wyłącznie za okres, w którym faktycznie eksploatuje ścianę. Cena najmu obejmuje nie tylko sam sprzęt, ale również transport, serwis, know-how i oprogramowanie niezbędne do prawidłowej eksploatacji zestawu ekranów. Sprzęt nie leży niepotrzebnie w magazynie firmy starzejąc się i zajmując cenne miejsce.

Artykuł powstał przy współpracy z wypożyczalnią multimediów i sprzętu IT, firmą Top Rental – www.toprental.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry