Wypożycz swój rower w sieci

Oferty w jednym miejscu, mechanizm rezerwacji i zarządzania kontem – to pomysł na wypożyczalnię w sieci. Założona przez studenta firma Internet Masters uruchomiła niedawno serwis, w którym użytkownicy nawzajem mogą wypożyczać od siebie prawie wszystko. Od telewizora, przez wiertarkę aż po balon.
Właściciel rzeczy zarabia na każdym wypożyczeniu. PirLand.pl – bo tak nazywa się wypożyczalnia Internautów w początkowym okresie działalności nie pobiera opłat za wystawianie rzeczy. – Zależy nam na spopularyzowaniu idei wypożyczania w internecie, chcemy by nasi użytkownicy mogli wypróbować funkcjonalności serwisu i przekonali się, że na niepotrzebnych w domu rzeczach – mogą zarobić. – mówi Ewa Knast z PirLand.pl.

Ta idea sprawdziła się już na świecie. W Nowej Zelandii od ponad roku dynamicznie rozwija się podobny serwis Hirethings.co.nz. W Wielkiej Brytanii i w Niemczech – wypożyczalni dla Internautów jest kilka. Żadna nie cierpi na brak zainteresowania. Tylko nieliczne oferują swoim użytkownikom osobisty panel. W PirLandzie można dzięki niemu zarządzać wystawionymi rzeczami, kontrolować własne rezerwacje i sprawdzać saldo swoich zarobków na wynajętych przedmiotach. Wszystko po to, by każdy internauta mógł założyć swoją własną wypożyczalnię w sieci.

Wypożycz swój rower w sieci 1

Jak mówią twórcy serwisu – najczęściej zadawane jest im pytanie o bezpieczeństwo transakcji. Skąd pewność, że wypożyczone rzeczy będą wracały do swoich włascicieli? Bezpieczeństwo ma gwarantować system weryfikacji użytkowników, w razie konieczności – miękka windykacja oraz wdrażane dodatkowe mechanizmy.  – Rozważamy możliwość wprowadzenia ubezpieczenia transakcji, wszystko zależy od zainteresowania nową usługą – mówi szef IM i twórca serwisu Łukasz Dróżdż. Ponadto pod względem prawnym każdego użytkownika, zarówno właściciela rzeczy jak i najemcę chroni regulamin serwisu. Wystawiający może zastrzec, że w danej transakcji chce by obowiązywały także jego własne warunki oraz zarządać podpisania umowy, której wzór udostępnia serwis.

Rynek wypożyczalni w Polsce przeżywa swój złoty okres. Rozwój turystyki, wzrost dobrobytu społecznego i konkurencyne ceny sprawiają, że coraz częściej korzystamy z usług wynajmu. Najczęściej wypożyczamy sprzęt turystyczny i sportowy, narzędzia budowlane i samochody. Wypożyczanie przez internet funkcjonuje już od dłuższego czasu. Prawie każda wypożyczalnia ma swoją stronę www, ale nieliczne dysponują mechanizmem rezerwacji. Pomysł gromadzenia ofert  w jednym miejscu sprawdził się już nie raz. Czy tak będzie z wynajmem – pokażą najbliższe miesiące.

www.pirland.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry