Wyróżnienie dla Meru Networks

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu prestiżowego serwisu TechWorld w kategorii „Najlepszy produkt roku dla przedsiębiorstw” została firma Meru Networks – jeden z największych na świecie producentów specjalizujących się w zaawansowanych rozwiązaniach bezprzewodowych.
Zwycięstwo Meru zapewnił sztandarowy produkt, jakim jest bezprzewodowy access point z serii AP300. Są to pierwsze tego typu urządzenia na rynku, które pracują w standardzie IEEE 802.11n. Innowacyjność produktów serii AP300 zwiększa technologia ATC (Air Traffic Control), pozwalająca na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej oraz Virtual Cell – wirtualna komórka, umożliwiająca wszystkim punktom dostępowym pracę na tym samym kanale, tworząc jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci bezprzewodowej. Seria przeznaczona jest dla średnich i dużych firm oraz podmiotów sektora publicznego.

„O technologii 802.11n sporo się ostatnio w branży mówiło. Cieszę się, że znalazła się  firma, która te rozwiązania uruchomiła w praktyce. Meru dyktuje tempo rozwoju rynku w tej dziedzinie, więc nie mieliśmy żadnych problemów z wyłonieniem zwycięzcy” – wyjaśnia Maxwell Cooter, redaktor TechWorld.

„Nagroda przyznana przez przedstawiciela jednego z najważniejszych mediów branży informatycznej, to dowód na rosnące uznanie dla Meru wśród europejskich organizacji IT. Urządzenia serii AP300 gwarantują niski koszt eksploatacji, jednocześnie zapewniając przedsiębiorstwu łatwy sposób migracji z technologii 802.11a/b/g do 802.11n” – zaznacza Daniel Żukowski, Business Unit Manager Konsorcjum FEN, wyłącznego dystrybutora rozwiązań Meru w Polsce.

TechWorld jest brytyjskim serwisem internetowym przeznaczonym dla profesjonalistów z branży informatycznej. Co roku nagradza wybitne produkty i użytkowników europejskiej branży IT. W skład jury wchodzą niezależni eksperci oraz przedstawiciele redakcji TechWorld.

Meru Networks jest jedną z największych na świecie firm sieciowych specjalizujących się w zaawansowanych rozwiązaniach bezprzewodowych. W Polsce Meru zadebiutował oficjalnie w lutym br., podpisując umowę dystrybucyjną z Konsorcjum FEN – jednym z wiodących w Polsce dystrybutorów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. Obie firmy planują zbudować w Polsce sieć partnerską złożoną z ok. 30 integratorów IT. Za ich pośrednictwem Meru i FEN chcą dotrzeć ze swoimi rozwiązaniami do firm, a także do instytucji z sektora publicznego.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top