Wyszukiwarka pkt.pl na Twojej stronie

Firma pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – dostawca danych teleadresowych (on-line i off-line) firmowanych marką pkt.pl – uruchomiła darmową wyszukiwarkę firm, produktów i instytucji dla wszystkich, którzy posiadają własną witrynę w internecie. Od dziś można umieścić na własnych stronach okno wyszukiwarki pkt.pl pobierając program na www.pkt.pl z sekcji „Moje narzędzia”.
Darmowa wyszukiwarka jest w pełni kompatybilna z bazą danych pkt.pl. Oznacza to dostęp do tysięcy rekordów, a tym samym znaczne przyspieszenie w wyszukiwaniu danych. Użytkownik nie musi otwierać kolejnej strony internetowej, wystarczy, że ma zainstalowaną wyszukiwarkę na własnej stronie. Po wpisaniu szukanego hasła, jest on automatycznie przenoszony na stronę z wynikami w serwisie www.pkt.pl. Dzięki temu narzędziu internauci mogą w łatwy i szybki sposób odnaleźć firmę, instytucję czy produkt, z zawężeniem wyniku wyszukiwania do województwa i miasta.

„Naszym celem jest, aby serwis pkt.pl był produktem nowoczesnym i funkcjonalnym dla użytkowników pkt.pl. Jesteśmy pewni, że nasza darmowa wyszukiwarka spotka się pozytywnym odbiorem na rynku i będzie spełniać swoje funkcje służąc internautom w wyszukiwaniu potrzebnych adresów. Przygotowaliśmy kilkanaście rodzajów wyszukiwarek w zależności od sposobu wyszukiwania oraz parametrów technicznych strony internetowej i okna wyszukiwarki. Narzędzie jest bezpłatne, a klient ma do wyboru aż 15 różnych rodzajów wyszukiwarek” – powiedziała Karolina Fidura, specjalista ds. Internetu pkt.pl.

Okno wyszukiwarki dostępne jest w pięciu parametrach, które użytkownik może dopasować do swoich potrzeb: 120, 150, 300, 330 i 400 pixeli.
Każdy schemat dostępny jest w trzech wersjach – w zależności od stopnia zaawansowania użytkownik może wyszukiwać hasło na poszczególnych etapach:
•    Słowo klucz
•    Słowo klucz i miasto
•    Słowo klucz lub branża i miasto

Wyszukiwarka pkt.pl na Twojej stronie 1

Aby zainstalować program na swojej stronie internetowej należy wejść na www.pkt.pl do sekcji Moje narzędzia i kliknąć na „pobierz wyszukiwarkę pkt.pl”. Spakowany plik zawiera graficzną postać wybranego okna wyszukiwarki oraz plik html. Do kodu źródłowego strony należy dokleić kod html wyszukiwarki pkt.pl oraz pobraną grafikę. Po wgraniu kodu html i zainstalowaniu grafiki można już w pełni korzystać z zasobów strony www.pkt.pl. Instalacja darmowej wyszukiwarki jest 2-etapowa i zajmuje tylko kilka minut.

Z badań dotyczących potrzeb użytkowników prywatnych i biznesowych w zakresie wyszukiwania informacji teleadresowych, przeprowadzonych z Zakładem Metod Badań Marketingowych Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wynika, że wyszukiwarka internetowa na www.pkt.pl jest używana aż przez 52% respondentów z biznesowej grupy badawczej. Na jej znajomość powołuje się odpowiednio 75% i 67% osób z firm ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry