Young Project Management Program

Opublikowano: 4 kwietnia 2011. Kategoria: Patronaty. Tagi:

W tym roku już po raz jedenasty odbędzie się ogólnopolski konkurs Young Project Management Program organizowany przez Międzywydziałowe Koło Naukowe ‘’Project Management” działające przy Politechnice Gdańskiej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Project Management Polska.

YPMP to współzawodnictwo o najwyższą stawkę dla każdego studenta, a mianowicie płatne praktyki na stanowisku asystenta Project Managera. Celem programu jest zaspokojenie potrzeb młodych ludzi, czyli zdobycie realnego doświadczenia w zarządzaniu projektami. Firmy, które oferują płatne staże mają możliwość dotarcia i przysłowiowego wyłowienia sobie najlepszego narybku.

Young Project Management Program 1Bardzo ważnym aspektem tego konkursu jest fakt, że jest on organizowany przez studentów dla studentów. YPMP cieszy się ogromną popularnością wśród młodych entuzjastów zarządzania. Konkurs składa się z dwóch części. Pierwszy etapem jest napisanie eseju przez uczestnika na pięć tematów związanych z zarządzaniem. W tym roku organizatorzy przygotowali następujące zagadnienia do wyboru:

  1. Nowatorskie narzędzia sposobem na udany projekt.
  2. Zarządzanie zespołem rozproszonym (wirtualnym). Problemy i Twoje rozwiązania.
  3. Sztywne ramy i podział zadań czy luźna kreatywność? – Jaka obrać drogę przy projekcie?
  4. Najlepsze „dopalacze” wśród narzędzi PM. Podaj przykład i opisz jak Ci pomogły.
  5. Cykl życia produktów IT, a zarządzanie zespołem projektującym nowe wyroby. Wyzwania, trudności, propozycja ich pokonania.

Jury konkursowe, w skład którego wchodzą eksperci z dziedziny, wybierają najlepsze prace i zapraszają ich autorów do Gdańska na Finał konkursu, który jest zarazem drugim etapem.

Na szczęśliwą dwudziestkę czeka przygotowany przez organizatorów Assesment Center, który sprawdza finalistów pod kątem predyspozycji do bycia kierownikiem projektów. Następnie autorzy najlepszych esejów odbywają rozmowę kwalifikacyjną z prawdziwego zdarzenia z przedstawicielami firm, które oferują płatne praktyki. Uwieńczeniem konkursu jest Gala Finałowa YPMP podczas, której zostają ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie www.ypmp.pl.

Dawid ZarazińskiYoung Project Management Program

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.