Z Cisco odejdzie aż 11,5 tys. osób

Firma Cisco ogłosiła, że zwolni 6500 pracowników, czyli 9 proc. wszystkich zatrudnionych na pełen etat. Z pracą w spółce pożegna się również 5 tys. osób ze sprzedanej Foxconnowi meksykańskiej fabryki. Łącznie z Cisco odejdzie więc 15 proc. pracowników.

Przedsiębiorstwo informatyczne dzięki zwolnieniu 6500 pracowników chce zaoszczędzić miliard dolarów w przyszłym roku fiskalnym. Co ciekawe, zwolnienia kosztować będą Cisco około 1,3 mld dolarów – będą to pieniądze przeznaczone na świadczenia dla odchodzących z pracy osób. 2100 zwalnianych pracowników zdecydowało się przejść na wcześniejszą emeryturę.

Z Cisco odejdzie aż 11,5 tys. osób 1 Decyzja o zwolnieniach nie jest zaskoczeniem. Analitycy spodziewali się jednak, że proces ten rozpocznie się najwcześniej w sierpniu, już po ogłoszeniu kwartalnych wyników finansowych spółki.

Firma Cisco sprzeda również fabrykę w meksykańskim Juarez. Jej nabywcą jest Foxconn Technology Group. W ten sposób z pracą w Cisco pożegna się kolejnych 5 tys. pracowników (mają oni zostać zatrudnieni przez nowego właściciela fabryki). Łącznie z największego na świecie producenta urządzeń sieciowych odejdzie 11,5 tys. osób, 15 proc. wszystkich zatrudnionych. To o wiele więcej niż przewidywania sprzed dwóch miesięcy.

Analitycy winą za zwolnienia obarczają złe zarządzanie firmą, które skutkuje coraz gorszymi wynikami finansowymi. Wskazują przy tym na opór firmy w eksploatowaniu rynków konsumenckich.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry