Z czego wynika popularność hal stalowych?

Budynki o stalowej konstrukcji opanowały polski rynek. Są niezwykle popularne w wielu branżach: od przemysłu, po rolnictwo. Coraz częściej wykorzystuje się je również w dość niecodzienny sposób, np. budując galerie handlowe. Z czego wynika ich popularność? Czy są dobre dla każdego biznesu?

Z czego wynika popularność hal stalowych? 1

Inwestycja w czas

Jedną z głównych zalet obiektów stalowych jest czas budowy. To niezwykle istotne dla inwestorów, ponieważ wiąże się z ewentualnymi stratami. W wielkim uproszczeniu można stwierdzić, że im dłuższy czas budowy, tym dłuższy zastój w biznesie. W końcu hala jeszcze nie funkcjonuje, czyli na siebie nie zarabia.

Hale budowane tradycyjnymi metodami wymagają dużo czasu. Najpopularniejsze budynki murowane o dość prostym projekcie powstają w minimum kilka miesięcy – z reguły jest to ok. pół roku, choć oczywiście wszystko zależy od wykonawcy i planów. Tymczasem prostą konstrukcję stalową wznosi się jedynie w 3 tygodnie. Jest to więc duża różnica.

Wybierając hale stalowe, inwestuje się więc poniekąd w czas. Budynek może zacząć funkcjonować już po miesiącu, a to oznacza mniejsze straty dla biznesu.

Taniej od innych rozwiązań

Jak się już pewnie domyślasz, krótszy czas budowy wiąże się także z mniejszymi wydatkami. Hale stalowe są bowiem rozwiązaniem, które daje możliwość wygenerwowania oszczędności nie tylko w trakcie budowy, ale również podczas eksploatacji budynku. W porównaniu do obiektów murowanych konserwacja hal ze stali jest prostsza i mniej kosztowna. Naprawa ewentualnych uszkodzeń nie przysparza większych problemów – rzadko występują też wady konstrukcyjne, których koszt w przypadku tradycyjnego budownictwa bywa druzgocący dla niejednego biznesu.

Nowoczesne i estetyczne

Każde przedsiębiorstwo ma inne potrzeby. Szeroki wachlarz zastosowań hal stalowych sprawił więc, że konstrukcje te musiały się zróżnicować pod względem estetyki. I chociaż przemysł ciągle stawia na proste hale stalowe o mało atrakcyjnej elewacji, to możliwości jest znacznie więcej.

Hale ze stali funkcjonują już jako m.in. biura, galerie handlowe, obiekty gastronomiczne. Są to budynki, które powinny wyglądać nowocześnie i estetycznie. Wykonawcy rywalizują więc między sobą, proponując coraz to bardziej atrakcyjne projekty. W wielu przypadkach możesz nawet nie wiedzieć, że dany budynek został wzniesiony na konstrukcji stalowej, ponieważ tak dobrze imituje nowoczesne budownictwo.

Łatwa rozbudowa

Hale stalowe cieszą się dużą popularnością również ze względu na możliwość rozbudowy. Ich konstrukcja modułowa sprawia, że dany budynek można łatwo powiększyć lub nawet rozłożyć i wykorzystać ponownie na innym terenie. Wymaga to oczywiście planowania wraz z wykonawcą.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top