Zadbaj o właściwą kondycję psychiczną swoich pracowników

Dzisiejsze czasy charakteryzują się szybkim tempem życia, które w połączeniu z presją związaną z rywalizacją na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy, może prowadzić do wielu problemów natury psychicznej, w związku z czym ludzie coraz częściej szukają specjalistycznej pomocy i decydują się na podjęcie terapii.

Zadbaj o właściwą kondycję psychiczną swoich pracowników 1

Zwiększona świadomość społeczna na temat zdrowia psychicznego sprawia, że odwiedzamy gabinety specjalistów nie tylko w przypadku poważniejszych zaburzeń, ale i w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju osobistego, lepszego zrozumienia siebie oraz radzenia sobie z presją w pracy. Szczególnie problematyka związana z życiem zawodowym mieszkańców większych ośrodków przyciągnęła uwagę serwisów oferujących terapię online, które postanowiły wprowadzić dedykowane oferty dla pracowników firm w formie pakietu benefitów. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej korzyściom jakie ze sobą niosą i dowiedzmy więcej na temat coraz popularniejszej obecnie psychoterapii online.

Jak zdefiniować psychoterapię online?

Psychoterapia online to nowoczesna forma tradycyjnej terapii gabinetowej, umożliwiająca sesje terapeutyczne w sieci. Dzięki dostępowi do kamer w urządzeniach takich jak laptop, tablet czy smartfon, spotkania z pacjentem mogą odbywać się online, dzięki wykorzystaniu popularnych aplikacji takich jak Skype, Google Meets, Zoom czy też WhatsApp.

Obecnie na rynku istnieje kilkanaście platform oferujących tego rodzaju usługi, a ich liczba stale rośnie – jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczeństwa w tym zakresie. Jednym z pionierów takiej formy wsparcia terapeutycznego, jest działający już od blisko 12 lat innowacyjny serwis trzymsie.pl. Jak zaznacza Piotr Chełchowski, współzałożyciel firmy: „Posiadamy w naszym zespole blisko 70 certyfikowanych terapeutów o dużej praktyce w terapii online, oferujących pomoc psychologiczną w ramach najskuteczniejszej i najlepiej poznanej terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Z myślą o zmieniających się potrzebach pacjentów, stworzyliśmy dedykowaną ofertę dla firm, obejmującą pakiety benefitów dla pracowników, co pozwoli na zapewnienie im fachowego oraz kompleksowego wsparcia w przypadku zaistniałych potrzeb zatrudnionych. Ponadto, nasza oferta gwarantuje dostęp do wysokiej jakości materiałów video, webinarów, a także szkoleń stacjonarnych, które pomogą podnieść efektywność i wydobyć ukryty potencjał drzemiący w Twoim zespole.”

Zadbaj o właściwą kondycję psychiczną swoich pracowników 2

Jakie usługi obejmują pakiety wsparcia psychoterapeutycznego dla firm?

W większości dostępnych na rynku pakietów dla przedsiębiorstw najczęściej znajdziemy:

  • Rozległą i nieograniczoną pomoc psychologiczną, zapewniającą pracownikom wsparcie psychoterapeutyczne w pracy w każdej wymagającej podjęcia tego typu działań sytuacji.
  • Gwarancję natychmiastowego wsparcia psychoterapeutycznego w sytuacjach kryzysowych.
  • Zachowanie anonimowości pracowników w rozumieniu gwarancji pełnej dyskrecji i ochrony dla korzystających z pomocy psychoterapeuty.

Najlepsze platformy na rynku oferują dodatkowo:

  • Dostęp do platformy kursów, zawierającej szereg materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów z dziedziny zdrowia psychicznego.
  • Warsztaty i szkolenia tematyczne, dostępne w formie stacjonarnej, online oraz dostosowane do potrzeb firmy, obejmujące zagadnienia wskazane przez przedsiębiorstwo.

Dlaczego warto skorzystać z oferty wsparcia psychoterapeutycznego online dla swojej firmy?

Dostęp do psychoterapii online w firmie pomaga stworzyć bezpieczne i sprzyjające środowisko pracy, dzięki czemu osiąganie zamierzonych celów jest łatwiejsze, a przy tym rośnie poziom zadowolenia pracowników.

Kapitał ludzki w biznesie odgrywa kluczową rolę, dlatego tak ważnym jest, aby otoczyć go szczególną troską.

Dzięki omawianym pakietom wsparcia nie tylko zapewnimy komfort psychiczny naszym pracownikom, ale także wspomożemy ich rozwój osobisty i zawodowy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top