Zagraj o życie – zostań bohaterem

Normalny, spokojny dzień w biurze. Nagle kolega z pokoju blednie i osuwa się pod biurko – skutki wczorajszej imprezy firmowej? Chyba jednak nie… Jak się zachować, co zrobić? Czy umiałbyś pomóc w takiej sytuacji? Czy potrafiłbyś uratować życie kolegi, u którego nastąpiło NZK? Znaleźć odpowiedzi na te pytania pomoże Ci ResQman – bohater gry internetowej dostępnej na stronie – www.ckkresq.pl/gra.

Praca w urzędzie czy biurze wydaje się być jednym z bezpieczniejszych zajęć. Niestety okazuje się, że stres, niezdrowy tryb życia, godziny spędzone za biurkiem mogą niekorzystnie wpływać na nasz stan zdrowia.  Częściej niż myślimy zdarzają się na terenie firm poważne skaleczenia, oparzenia, omdlenia, zawały serca a nawet Nagłe Zatrzymania Krążenia. Statystyki pokazują, że jednak niewielu z nas wie, jak się w takiej sytuacji zachować. Najczęściej albo nie dysponujemy nawet podstawową wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy albo boimy się podjąć jakiekolwiek działania z obawy, by swoim brakiem umiejętności i wiedzy jeszcze dodatkowo nie zaszkodzić.

Firma Centrum Kształcenia i Konsultacji ResQ wpadła na pomysł stworzenia gry flashowej która poprzez zabawę uczy, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. ResQman bohater gry, jest specjalistą od udzielania pierwszej pomocy. Jego zadaniem jest uratowanie życia pracownikom biura, a nawet samemu szefowi. Przemierzając poszczególne pomieszczenia firmy poznaje również zastosowanie narzędzi oraz medykamentów znajdujących się w apteczce. Na odnalezienie zagrożonych osób oraz podjęcie działań ratunkowych ma ograniczony czas. Trzeba więc wykazać się refleksem oraz wiedzą, by nie tracić cennych sekund.

www.ckkresq.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top